środa, 2 marca 2016

"Zakupoholizm" Katarzyny Kucewicz - nowa książka, która być może sprawi, że Twoje "kupić" zmieni się w... "nie kupić"

Nakładem wydawnictwa Samo Sedno ukazała się książką Katarzyny Kucewicz "Zakupoholizm". Czytając jej zapowiedź wydaje mi się, że będzie ona w stanie zarówno zaspokoić moją socjologiczno-psychologiczną ciekawość jak i być może wesprze odwyk od tzw. "comfort shopping", który właśnie przechodzę :-) O autorce i samej pozycji czytałam w najnowszym numerze JOY, tym bardziej chętnie sięgnę po książkę. A Wy?


Katarzyna Kucewicz

Zakupoholizm

Jak samodzielnie uwolnić się od przymusu kupowania?


  • Zakupy są dla ciebie lekarstwem na stres?
  • Zdarza ci się kupować rzeczy, których nie potrzebujesz lub na które cię nie stać?
  • Często masz wyrzuty sumienia z powodu zrobionych zakupów?

Jeśli tak, prawdopodobnie jesteś zakupoholiczką/zakupoholikiem.
Jednak od nałogu kupowania można się uwolnić!

W Polsce z uzależnieniem od zakupów boryka się ok. 2 mln ludzi. Nałóg kompulsywnego kupowania dotyczy zarówno kobiet (80%), jak i mężczyzn. Częściej mieszkańców dużych miast, osób z wyższym wykształceniem i zamożnych.

Zakupoholizm to pierwsza na polskim rynku książka dotycząca kompulsywnych zakupów, która zawiera autorski program pracy z własnymi przekonaniami oraz szczegółowy test pozwalający ocenić stopień uzależnienia od zakupów.
Poradnik skonstruowany jest tak, jak przebiegałby warsztat samokontroli podczas indywidualnej terapii z psychologiem. W drodze ku wolności od przymusu kupowania towarzyszy Katarzyna Kucewicz, doświadczona psycholożka i psychoterapeutka, która wskazuje, jak poradzić sobie z głodem zakupowym, i pomaga w podjęciu dobrej decyzji: kupić czy nie kupić?
Katarzyna Kucewicz – psycholożka, psychoterapeutka, ekspertka w programie „Rozmowy w Toku” oraz audycjach radiowych i programach telewizyjnych. Prowadzi terapię uzależnień behawioralnych, szczególnie zakupoholizmu. Autorka licznych artykułów na temat kompulsywnych zakupów. Więcej informacji: www.kucewiczpiotrowicz.pl.
Liczba stron: 242
ISBN 978-83-7788-651-9
Cena: 34,90 zł (5% VAT)
Format: 14,8x 21 cm


Recenzja na Waniliowych Czytadłach pojawi się wkrótce

1 komentarz

© Waniliowe Czytadła
Maira Gall