sobota, 21 lutego 2015

"Siła Serca", Baptiste de Pape - 18 myślicieli na temat potencjału ludzkiego serca

Autor: Baptiste de Pape
Tytuł: Siła Serca
Wydawnictwo: PWN
Stron: 232
Siła Serca jest książką towarzyszącą filmowi o tym samym tytule, który swą światową premierę miał w październiku 2014. Pozycja jest swego rodzaju "duchową lekcją" i wskazówkami, doświadczeniami osiemnastu myślicieli, i nauczycieli duchowych (wśród nich między innymi Eckhart Tolle, Paulo Coelho, Marci Shimoff), których biogramy znajdziemy na końcu książki. Piękne, albumowe wydanie dopełnia przesłania, jakie płynie z wywiadów przeprowadzonych przez autora.
Serce jest nie tylko mięśniem pompującym krew - jest ośrodkiem emocjonalnej inteligencji odpowiedzialnej za miłość, przebaczenie, wzruszenie, intuicję... Zrozumienie własnego serca prowadzi do zrozumienia własnego ja, celu naszego istnienia. Siła Serca inspiruje, uczy i porusza. Wskazuje drogę, dzięki której nie zagubimy się w chaosie dzisiejszego świata, kuszącym nas rzeczami błahymi i materialnymi.

Obok urywków z wywiadów i komentarza autora, w Sile Serca znajdziemy rozważania, duchowe ćwiczenia, pozwalające się wyciszyć i rozwinąć świadomość własnych emocji i uczuć. Poznamy też wiele inspirujących cytatów od wielkich ludzi różnego pokroju- takich jak: Gandhi, Martin Luther King, Exupery, Dalajlama, Albert Einstein, Steve Jobs czy John Lennon. 

Według mnie książkę można traktować na wiele sposobów: jako duchową lekcję, inspirację, moment wyciszenia, chwilę na poukładanie własnych emocji. Nie sposób zaprzeczyć, że w sercu i emocjach z niego płynących tkwi ogromna siła - zapoznając się z książką Baptist de Pape mamy szansę nauczyć się jak w pełni wykorzystać ten wielki potencjał.

Naszą największą chwałą nie jest to, by nigdy nie upaść, lecz to, żeby wstać za każdym razem, gdy upadamy
Konfucjusz5 komentarzy

 1. Myślę, że taką książkę chciałabym mieć na swojej półce i sięgać po nią od czasu do czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc, ani o książce, ani o filmie nie słyszałam. "Siła serca" wydaje się być ciekawą lekcją, nie wiem czy to jednak nie byłaby dla mnie zbyt ciężka lektura. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spotkałam się z tym tytułem i chyba będę bardziej skłonna oglądnąć film :)
  Przy okazji zapraszam na mojego bloga: http://jeszczejedenrozdzial.blog.pl/ - dziś pojawiła się pierwsza recenzja, dopiero "raczkuję" w tej sferze :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna książka. Staram się czytać kilka stron każdego ranka, bo bardzo pozytywnie nastraja na resztę dnia. Niektóre cytaty sobie zaznaczam i do nich wracam, żeby "wbić do główki". Bardzo wartościowa treść, która uczy żyć w zgodzie ze swoją naturą i słuchać intuicji a nie schematów. Czyli to czego społeczeństwo skutecznie nas oducza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele o niej słyszałam pozytywnych słów. Ale zastanawiam się, czy jest to książka z takich, które lepiej mieć na własność (by np. zaznaczać sobie inspirujące cytaty i do nich wracać), czy też jest raczej towarem na raz?

  OdpowiedzUsuń

© Waniliowe Czytadła
Maira Gall