poniedziałek, 23 marca 2015

Język i Wanilia #5 - Fiszki - Przysłowia i cytaty angielskie

Niedawno recenzowałam książkę Sebastiana Leitnera, twórcy metody samodzielnej nauki za pomocą kartoteki, pt. "Naucz się uczyć" . Dziś recenzja praktyczna, a więc gotowych fiszek do nauki przysłów i cytatów angielskich od wydawnictwa Cztery Głowy.Fiszki są adresowane do osób na poziomie zaawansowanym, które chcą rozszerzyć swoje słownictwo o popularne przysłowia i cytaty. Do dyspozycji mamy 100 fiszek z  frazami, a na stronie internetowej dostępne mp3 z ich wymową. W środku pudełka praktyczne przekładki, dzięki którym możemy selekcjonować materiał na kategorie: do nauki - nauczone.
Fiszki są przejrzyste i czytelne, a uczenie się z nich to sama przyjemność. Są ponumerowane, dzięki czemu wiemy które nagranie mp3 odpowiada której karteczce. Kolejnym plusem jest duży druk na fiszkach.
Kartonowe pudełeczko jest poręczne i bardzo solidne. Jak widać moje bardzo dobrze się trzyma, mimo że fiszki podróżują w mojej torebce od kiedy je otrzymałam. Wyciągam je w poczekalni do lekarza, w przerwie między zajęciami, przy lunchu lub w autobusie gdy wracam do domu w godzinach szczytu i wykorzystuję cenne chwile na podszkolenie języka :)
Nauka z fiszek jest nauką przyjemną, a gdy jest systematyczna - bardzo efektywną. To małe, niepozorne pudełeczko pozwala urozmaicić naukę języka i zamienić ją w przyjemność.

Serdecznie polecam naukę metodą Leitnera. Fiszki z wydawnictwa Cztery Głowy są profesjonalne, solidne i niosą ze sobą dużą wartość edukacyjną. Na pewno macie w ciągu dnia chwile, które mogłyby być wykorzystane lepiej - może na poszerzenie angielskiego słownictwa? :) Nauka angielskiego jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

2 komentarze

  1. Fiszki są fajnym sposobem na naukę takich rzeczy :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam fiszki, ale do nauki języka niemieckiego ;)
    Myślę, że ta medota jest skuteczna, ale czasami trzeba zastosować też inną, żeby zbyt szybko nie znudziła się :P

    OdpowiedzUsuń

© Waniliowe Czytadła
Maira Gall