poniedziałek, 15 czerwca 2015

Język i Wanilia #7 - Deutsch Aktuell Nr 70/2015 (maj-czerwiec)

Przyszedł czas na kolejną odsłonę Języka i Wanilii. Numer majowo-czerwcowy Deutsch Aktuell obfituje w wiele ciekawych artykułów, które pomogą szlifować swoją wiedzę z zakresu języka niemieckiego. Tym razem 5 artykułów jest dostępnych w formie mp3. Na stronie internetowej prócz nagrań dostępna jest lista słówek oraz spis treści aktualnego numeru.

Na rozruszanie się magazyn poleca lekturę recenzji filmu, książki i płyty muzycznej. Jak zwykle zobaczymy kalendarz z ciekawymi wydarzeniami oraz edukacyjny komiks - przygoda z Olgą i Stefanem w roli głównej (Die Abenteuer von Olga und Stefan).

Artykuł o pszczołach pozwoli nauczyć się ciekawego słownictwa, nie tylko z zakresu ekologii. Poznamy sylwetkę oskarowego aktora Christopha Waltza.
Numer majowo-czerwcowy ma rozbudowany dział kulturalny, w którym przeczytamy przede wszystkim o daniach z historią w tle, szwajcarskiej tradycji, a także o malarzu Albrechcie Dürerze. 

W dziale społeczeństwo artykuł o rodzinie w procesie przemian, który zawiera wiele przydatnych zwrotów tematycznych. Dowiemy się też czy sztuczna inteligencja w postaci robotów jest przekleństwem czy błogosławieństwem, a w sekcji podróże przeniesiemy się do szwajcarskiego Berna.

Nowy numer Deutsch Aktuell będzie bardzo przydatny by przyswoić nowe zwroty z wielu zakresów tematycznych. Czytanie (i słuchanie) ciekawych artykułów pozwoli oswajać się z językiem i jego wymową, rozszerzyć zasób słownictwa, a przede wszystkim nada nauce przyjemnego wymiaru.
Polecam obejrzenie krótkiego przeglądu aktualnej prasy do nauki języków w formie filmowej.
Brak komentarzy

Prześlij komentarz

© Waniliowe Czytadła
Maira Gall