Louise L. Hay, Lynn Lauber - "Malując przyszłość. Od tragedii do szczęścia"

20:28


Autor: Louise L. Hay, Lynn Lauber
Stron:  120
Czas czytania: Jeden wieczór

Jonathan Langley jest człowiekiem zgorzkniałym i daleko mu do bycia sympatycznym. Rzuca nieprzyjemne komentarze na temat swoich sąsiadów, jego ton i postawa wobec pocztowego posłańca pozostawia wiele do życzenia. Ale pan Jonathan nie zawsze był taki. Dawniej był rozchwytywanym i docenianym malarzem, zarabiał krocie. Poróżniony z rodziną otoczył się wieloma przyjaciółmi, którzy mu ją zastępowali. Z nimi spędzał święta i wolne chwile. Cieszył się dostatkiem i wolnością, miał również życiowego partnera i psa. Jednak epidemia dziwnego wirusa sprawiła, że zaczął tracić bliskich - jednego po drugim. Starzeli się, umierali, odsuwali się od siebie. Langleya również dosięgnęła choroba, w wyniku której stracił wzrok.
Lupe jest małą, optymistycznie patrzącą na życie dziewczynką - mimo tego jak ciężkie jest jej życie. Wychowują ją babcia z dziadkiem, rodzice musieli powrócić do Meksyku, z powodu biedy. Dziewczynka mimo tęsknoty za bliskimi jest silna, radosna i żyje pełną piersią.
Co łączy tych dwoje? Oprócz osiedla, na którym mieszkają, połączy ich relacja, która zmieni całkowicie spojrzenie Jonathana na swoje życie.

Ta krótka książeczka z serii "Magia życia" niesie ze sobą bardzo wiele głębi. Mimo niewielkiej objętości jest naładowana ważnymi tematami społecznymi - takimi jak odrzucenie, poczucie wyobcowania, depresja, utrata sensu życia. Cała historyjka o Jonathanie i Lupe jest w moim odbiorze tylko tłem do przekazywanych przez treść wartości - jak patrzeć na świat, by znaleźć w nim piękno? Jak cieszyć się każdym dniem? Jak wnieść do swego życia optymizm i spokój, którego wszystkim nam tak brakuje?
Traktując tę książkę jako przekaz ważnych prawd, można odnaleźć w niej wiele inspiracji. Czytając ją jako zwykłą historię na pewno też obudzi się w nas wiele refleksji. Polecam - czyta się szybko, a bardzo długo się jej nie zapomina.

7+/10

Za możliwość odkrycia inspirujących prawd oraz za refleksje towarzyszące lekturze, dziękuję z całego serca wydawnictwu

You Might Also Like

8 komentarze

 1. czytałam niedawno i całkiem pozytywnie wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozytwne opinie na temat tej książki sprawiają, że mam wielką ochotę na tę pozycję ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam, ale po nią może sięgnę

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie jest to książka z gatunku tych które najczęściej czytam, ale wydaje się być ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ważna tematyka. Cieszę się, że taka problematyka jest poruszana. Uwielbiam książki tego wydawnictwa!

  OdpowiedzUsuń