Cami Walker - "29 Darów, które odmienią Twoje życie"

20:15


Autor: Cami Walker
Stron: 248

Kiedy jesteśmy zdrowi i wszystko nam się jakoś układa w ogóle nie zwracamy uwagi na świat wokół nas. Żyjemy szybko, nie martwimy się o jutro. Dopiero nagła trudna sytuacja może nas zatrzymać i sprowokować do zadania sobie pytania "co dalej?", "dlaczego mnie to spotyka?".
Cami Walker niedługo po ślubie staje przed największą tragedią swojego życia - stwardnieniem rozsianym. Diagnoza totalnie ją zmienia. Z dnia na dzień wpada w coraz większą rozpacz, traci zapał. Wie, że nie ma żadnych leków, które mogą jej pomóc. Że już nic nie będzie jak dawniej, a snute z mężem plany nie ziszczą się, a przynajmniej nie tak jakby sobie tego życzyła.
Na jej drodze staje jednak jej przyjaciółka-uzdrowicielka, która przychodzi z pewnym wyzwaniem: 29 darów w 29 dni. Każdego dnia ofiarować dar komuś lub sobie samej.
Początkowo Cami jest sceptyczna, ale postanawia spróbować. Nawet nie wie jak dobroczynny wpływ na jej życie będzie miał telefon do przyjaciółki, pięć dolarów ofiarowane breakdancerowi czy list z podziękowaniami dla własnej mamy...

Książka "29 Darów" jest pisana w formie pamiętnika Cami. Pamiętnik ten jest jednocześnie skarbnicą refleksji, porad i życiowych wskazówek dla czytelnika. Pokazuje jak w prosty sposób można poprawić sobie nastrój, jak zwyczajny - codzienny - gest, może okazać się dla kogoś czymś niezwykle cennym. Krótkie rozdziały książki inspirują do walki ze swoimi problemami i dają nadzieję, optymizm i wiarę, że coś jednak można zmienić, coś z siebie komuś dać. I że dobro, które ofiarowujemy, nie idzie na marne; że kiedyś do nas wróci, z tego czy z innego źródła.

Lektura "29 Darów, które odmienią Twoje życie" zaowocowała wieloma refleksjami nad moim własnym życiem. Dlaczego w pośpiechu dnia codziennego zapominamy by coś komuś ofiarować? Cami mimo swojej choroby i cierpienia postanowiła podjąć 29-dniowe wyzwanie, aż wreszcie dawanie stało się dla niej nie tylko codzienną rutyną, ale i ulgą w bólu, lekarstwem na smutek i zmartwienia.
Może więc warto zapoczątkować projekt 29 Darów w naszych własnych życiach?

7/10

Za możliwość poznania cudownego projektu 29 Darów w 29 Dni dziękuję z całego serca wydawnictwu

You Might Also Like

5 komentarze

 1. Póki, co radzę sobie samodzielnie ze własnym życiem, więc podziękuję tej książce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wiem, jestem jakoś sceptycznie nastawiona do tego typu pozycji, więc raczej pass.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lektura na pewno bardzo wartościowa,ale myślę, że każdy powinien sam to w sobie odnaleźć bez pomocy książki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Brzmi ciekawie, chętnie przeczytam tę książkę w wolnym czasie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Brzmi naprawdę obiecująco i oby tak było! :D

  OdpowiedzUsuń