Dagmara Gmitrzak - "Pokonaj stres dzięki technikom relaksacji"

20:48

Autor: Dagmara Gmitrzak
Wydawnictwo: Samo Sedno
Stron: 208
+ płyta CD
Poradniki Samo Sedno jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Są świetnie opracowane, zawierają masę cennych informacji i przyjemnie się z nimi pracuje. Dziś chcę Wam zaprezentować pozycję, która pomaga się zrelaksować i pokazuje w jaki sposób walczyć ze stresem.

W początkowych rozdziałach dowiemy się wiele na temat samej istoty stresu - czym jest, skąd się bierze, jak wpływa na nasz organizm, czy w ogóle mamy na niego wpływ? Poza niezwykle przydatnymi informacjami znajdziemy tu też ćwiczenia i test na poziom stresu. Dowiemy się także jaki stres może nas spotkać w pracy i czym pod jego względem różnią się kobiety i mężczyźni.
Dalsza część poradnika to wielorakie i dokładnie wyjaśnione techniki radzenia sobie ze stresem - od zdrowego odżywiania i dobrego zarządzania czasem, przez pozytywne myślenie, pracę z afirmacjami, aż po medytację, technikę twórczej wizualizacji, pracy z czakrami i muzykoterapię. Ta różnorodność opisanych przez Panią Dagmarę Gmitrzak sposobów na pokonanie blokującego nas stresu jest jednym z najmocniejszych plusów pozycji - każdy może poznać i dopasować do swoich aktualnych potrzeb odpowiedni rodzaj relaksacji.
Co ważne autorka rozpatruje problem pod wieloma kątami, a techniki relaksacji i walki ze stresem przez nią przedstawione mają różnorakie korzenie - psychologiczne, socjologiczne, dalekowschodnie...

Jak zwykle w przypadku poradników z serii Samo Sedno, pod względem technicznym - jestem pod wrażeniem. Tak właśnie powinien być napisany każdy dobry poradnik. Znajdziemy tu wiele wypunktowań, tabelek, rysunków, ważniejsze i ciekawsze informacje zawarte są w ramkach, a każdy rozdział podsumowano w krótkich punktach. Ktoś mógłby powiedzieć "po co te powtórzenia" - otóż stymuluje to umysł czytelnika do lepszego zapamiętania ważnych kwestii i co więcej, pomaga utrzymać koncentrację. Zbity tekst, nawet podzielony na podrozdziały, byłby przyswojony dużo gorzej niż tak rozmaicie opracowany.

Ten poradnik pomoże Wam poznać stres od podszewki, dobrać odpowiednią technikę radzenia sobie z nim, a także patrzeć na życie bardziej pozytywnie i... częściej się uśmiechać :) Dołączona do niego płyta z relaksacyjną muzyką, prowadzoną przez autorkę relaksacją i wizualizacją jeszcze to ułatwi. Gorąco polecam!

8/10

Za możliwość pracy z tym świetnym poradnikiem i szansę uniknięcia stresu tuż przed obroną licencjatu ;) dziękuję z całego serca wydawnictwu

oraz autorce, Pani Dagmarze Gmitrzak


You Might Also Like

8 komentarze

 1. nie lubię poradników, ale na ten jednak zwróce uwagę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. to teraz przeczytaj sobie "Zmanipuluję Cię, Kochanie" Roberta Tekielego.....

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za poradnikami, ale ten z chęcią bym przeczytała, bo niestety stresu w moim życiu jest sporo.

  PS. Zmiany w wyglądzie bloga na plus, teraz znacznie lepiej mi się czyta. :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten poradnik bardzo by mi się przydał

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba się zaopatrzę w tą książkę

  OdpowiedzUsuń
 6. Przydałoby mi się ;/ Niestety jestem bardzo nerwową osobą i o wszystko się denerwuję.

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń