Fiszkoteka - Podstawowe słownictwo niemieckie

00:13

W tym roku zaczęłam uczyć się niemieckiego. Mam niestety tylko jedną godzinę w tygodniu i jak na razie z gramatyki umiem same podstawy. Na kursie uczymy się też oczywiście słówek i zwrotów, ale z uwagi na małą ilość czasu głównie skupiamy się na strukturach gramatycznych i słowach, zwrotach, zawierających się w niezbędnym minimum umiejętności potrzebnych aby skomunikować się w języku niemieckim. Stąd kurs na fiszkotece jest mi bardzo pomocny, bo pozwala znacznie rozszerzyć mój zasób słownictwa.

W kursie znajdziemy aż 1655 fiszek podzielonych na działy tematyczne. Znajdziemy słówka z dziedziny części ciała, kultury i sztuki, zwierząt, rodziny, zdrowia, ubrań, środków transportu i wielu innych przydatnych i praktycznych słówek. Kurs opracowany jest na 20 nowych fiszek dziennie + niezbędne powtórki. Tak jak w poprzednim recenzowanym przeze mnie kursie (angielski - recenzja tutaj) musimy być ze sobą bardzo szczerzy i zaznaczyć zgodnie z prawdą czy słówko już znamy, czy czujemy się z nim jeszcze niepewnie. Inteligentny system powtórek przypomni nam słówko na końcu nauki i zaprogramuje przyszłe powtórki. To czego nie umiemy będzie nam powtarzane tyle razy w ciągu kolejnych dni nauki, aż zapamiętamy i z czystym sumieniem klikniemy klawisz WIEM :)

Ci, którzy uczą/uczyli się niemieckiego wiedzą, że duży problem zwykle jest z rodzajnikami. Fiszkoteka ułatwia nam naukę proponując taki oto system kolorystyczny:

Zaczęłam dokładnie ten sam kod kolorów stosować w mojej codziennej nauce niemieckiego i muszę przyznać, że widzę efekty!

Oczywiście do każdego słówka mamy nagranie lektora, często (jak powyżej) grafikę, która również gra dużą rolę w przyswojeniu sobie kolejnych zwrotów.
Fiszki można wydrukować - jako klasyczne składane fiszki bądź listę "ściągawkę" i ściągnąć wszystkie działy tematyczne w formie MP3 - z lektorem polskim i niemieckim. Ze swojego doświadczenia wiem, że nawet 5 minut jazdy tramwajem czy autobusem ze słuchawkami na uszach i odpalonymi MP3 z fiszkoteki pomaga zapamiętać nowe słówka i może być dobrym nawykiem codziennego kontaktu z językiem.

TYLKO DO 14 KWIETNIA DOSTĘP DO TEGO KURSU NA CAŁY ROK WYNOSI 39 ZŁ; DOSTĘP NA MIESIĄC W REGULARNEJ CENIE TO 29 ZŁ!!! SERDECZNIE POLECAM, NAPRAWDĘ WARTO!!!

Na dodatek Fiszkoteka wypuściła darmową aplikację, którą możecie zainstalować na swoim Androidzie (a niedługo też na produktach Apple!). Mobilną fiszkotekę możecie zsynchronizować ze swoim kontem PRO na komputerze i mieć zawsze bieżący stan nauki pod ręką! Nauka języka nigdy nie była taka prosta i tak blisko nas!

Poniżej prezentuję Wam mój filmik o tymże kursie, a także o innych wersjach fiszkoteki. Zapraszam też na stronę fiszkoteki: FISZKOTEKA
You Might Also Like

10 komentarze

 1. Mam problemy z nauką niemieckiego wiec to mi sie sprzyda :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przydałoby się, ale z angielskiego :)
  Uwielbiam jak nauka przedstawiana jest za pomocą kolorów, obrazków. Łatwiej wtedy zapamiętuje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mi by się z angielskiego przydały, albo z francuskiego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja bym się skusiła na takie z rosyjskiego:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sama testowałam język francuski i tam niestety było kilka ważnych niedociągnięć. Choć Fiszkoteka ma faktycznie sporo mocnych stron i liczę że to, co wypada słabiej szybko zostanie poprawione...

  OdpowiedzUsuń
 6. Fiszki są dobre jeśli chcemy nauczyć się podstawowych słówek. Natomiast uczęszczając do szkoły https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-niemiecki mamy pewność nauki od podstaw.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak najbardziej fiszki są przydatne, ale tylko pod warunkiem gdy mamy już jakieś podstawy językowe. Należy na samym początku dobrze poznać gramatykę https://www.jezykiobce.pl/77-gramatyki i wtedy możemy przechodzić do poznawania słownictwa języka obcego.

  OdpowiedzUsuń
 8. W sumie nie znam tego serwisu jednak jak już wcześniej pisałem to właśnie szkoła językowa jest bardzo dobrym wyborem. Kilka dni temu czytałem także na stronie https://www.sukcesjestkobieta.pl/zalozenie-wlasnej-szkoly-jezyka-angielskiego-to-nie-jest-trudne/ że założenie własnej szkoły językowej jest prostsze niż się niektórym wydaje.

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawie to zostało opisane. Będę tu zaglądać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jestem pod wrażeniem. Bardzo ciekawie napisane.

  OdpowiedzUsuń