Język i Wanilia #8 - English Matters nr 52 i Business English nr 47 - maj/czerwiec

15:29

Majowo-czerwcowy English Matters jest jak zawsze niezwykle ciekawy. Nasz magazyn otwiera przegląd trzech recenzji książkowych, zawierających nie tylko opis książki, ale też wybrane ciekawsze słownictwo z omówionych pozycji (np. run-off-the-mill - zwyczajny, przeciętny). W This and That również 10 wierszy, które powinien znać każdy.

W sekcji People and Lifestyle: obszerny artykuł o znanym i lubianym serialu "Przyjaciele" obfitujący w ciekawe słownictwo i ciekawostki o serialu. Artykuł ten posiada przypisane nagranie mp3!
W dziale także: Daredevils czyli o Marcinie Iwińskim i Michale Kicińskim, założycielach CD Projekt (czy ktoś pamięta jeszcze floppy disks?) oraz czterostronicowe wspomnienie zespołu Queen (z mp3).


W Culture artykuł o Kubusiu Puchatku wraz z ciekawymi cytatami i faktami o tym książkowym i bajkowym misiu. Artykuł On The Set zdradzi ciekawostki na temat amerykańskich wytwórni filmowych, Poznamy również sylwetkę znanego dzięki Agacie Christie detektywa - Herculesa Poirot! Oba są opatrzone mp3.

Sekcja Travel przeniesie nas tym razem do Texasu, o którym bardzo wiele poczytamy oraz posłuchamy!

A Conversation Matters niezwykle przydatne na co dzień i w wakacje - small talk, czyli pogawędka i jej podtrzymanie.

W Leisure coś o wyborze dobrego filmu, czyli... o trailerach! Artykuł jest bardzo interesujący pod względem językowym jak i treściowym, a do tego możemy go też posłuchać.

W sekcji Language o sztuce zaproszeń oraz... pożegnań zmarłych. A na koniec idiomy, rodzaje chleba i coś o britpopie w From A to Z.


Dodatkiem do Business English jest bardzo przydatna broszurka PDF ze słownictwem związanym z Social Media, a już w następnym numerze PDF poruszy temat Retail Business.

Na rozkręcenie w dziale In Brief mamy krótki artykuł o Smart Tv, zdrowotnym dziale Google oraz o tym jak rozwija się technologia.

Poland przybliży temat energii pozyskiwanej z wiatru w naszym kraju.

W sekcji International przyjrzymy się niebezpiecznemu zjawisku land-grabbingu (+mp3), a także ropociągowi Keystone (+mp3) i rozwojowi kolei (+mp3).

Artykuł z okładki to obszerna publikacja na temat Zjednoczonych Emiratów Arabskich i ścieżkach ich rozwoju (+mp3).

W Business Profile poznamy firmę Siemens, wytwórnię czekolady Cudbury (a świstak zawija... we wrappers? czy znacie słowo adulteration?). O obu również wysłuchamy nagrania,

W tym numerze Business Woman jest Kolinda Grabar-Kitarović czyli prezydent Chorwacji.

W Business Trends odkryjemy tajemnicę: co mają ze sobą wspólnego surferzy, opalający się (sunbathers) i bezrobotni (beach bums) (+mp3), a w Money niezwykle ciekawy artykuł o przyciągającym tytule: When Firms Change a Winning Formula - czy klienci dobrze znoszą takie zmiany? (+mp3)

W Managing People Guru Review poświęcone jest wielkiemu uczonemu psychologii społecznej - Robertowi Cialdiniemu i jego dokonaniom, przede wszystkim w sferze perswazji i wywieraniu wpływu (+mp3). Ponadto artykuł o ciekawym tytule Business goes Boseless, czyli biznes bez szefa?

Travel przenosi nas do pięknego Mediolanu, odkrywając przed nami jego najciekawsze tajemnice (+mp3).

Technology spróbuje odpowiedzieć na pytanie skąd takie zamieszanie z tym Minecraftem? Czy jest o co kopie kruszyć? (+mp3) W tym dziale poczytamy też o dronach, których popularność ostatnio bardzo rośnie.
Business Language bardzo praktyczny, czyli codzienne rozmowy przeprowadzane w miejscu pracy. Do tego language test na podstawie artykułów z numeru, a na koniec jak zwykle przegląd wpływowych ludzi, recenzja książki i filmu związanych z biznesem.

You Might Also Like

0 komentarze