Już za kilka dni nowa książka Jona Ronsona #WstydźSię !

20:51

#WstydźSię! Wyjątkowa książka Jona Ronsona w księgarniach już 11 kwietnia!


Nowa książka obecnego od wielu lat na listach bestsellerów Jona Ronsona to wciągająca i błyskotliwa opowieść o jednej z najbardziej niedocenianych sił rządzących światem: o wstydzie.
Dzięki internetowi publiczne zawstydzanie przeżywa dziś renesans. Milcząca większość w końcu doszła do głosu. Jest bezlitosna w wytykaniu innym błędów. Tworzy definicje normalności, rujnując życie innym. „#WstydźSię!” to książka przejmująca, ale też przesiąknięta typowym dla autora poczuciem humoru.
Przez ostatnie trzy lata Jon Ronson przemierzył cały świat, spotykając się z ludźmi, którzy zostali publicznie napiętnowani. To ludzie tacy jak my. Ludzie, którzy opublikowali w mediach społecznościowych kiepski żart albo popełnili jakiś błąd, wykonując swoją pracę. Kiedy ich wykroczenie zostało ujawnione, wściekły tłum rzucił im się do gardeł – byli wyszydzani, odsądzani od czci i wiary, czasem nawet zwalniani z pracy.
Jon Ronson szczerze i wprost opowiada o naszym współczesnym życiu; uświadamia nam też, jak przerażającą rolę odgrywamy w zbierającej coraz większe żniwo wojnie wypowiedzianej ludzkim słabościom.

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Brzmi interesująco, chętnie sięgnę ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że będzie to lektura warta poświęcenia jej czasu :-)

   Usuń
 2. Właśnie myślę nad lekturą tej książki ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. podoba mi się okładka;) tematyka trochę mniej ale może kiedyś się z nią zapoznam:) obserwuję z miłą chęcią i zapraszam serdecznie do siebie;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo intrygująco się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy raz słyszę o tej książce, ale jestem jej bardzo ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie słyszałam o książce ani o autorze. Wygląda na to, że to pozycja, która w dużej mierze dotyka specyfiki naszych czasów...

  OdpowiedzUsuń