Rona Berg - Jak być piękną. 1000 szybkich sposobów.

19:29


Tytuł: Jak być piękną. 1000 szybkich sposobów.
Autor: Rona Berg.
Wydawnictwo: KDC (Klub Dla Ciebie)
Stron: 287
Czas czytania: dorywczo w razie potrzeby
Postanowiłam dziś zrecenzować Wam pewien poradnik, który kilka miesięcy temu wpadł mi w ręce. Jest to poradnik dla dziewczyn i kobiet o tematyce wszelkiej, która tylko nas dotyczy. A więc znajdziemy tu wzmianki o dojrzewaniu, zmianach hormonalnych, kosmetykach, chorobach, lekach, triki na awaryjne sytuacje itp. itd.
Prawda jest taka - porad tu jest mnóstwo. Od garści informacji - np. na temat tatuaży i tego co się z nimi wiąże, przez porady awaryjne - odłamany kawałek tipsa? jak pozbyć się gumy do żucia z włosów? - po zupełnie dla mnie kuriozalne: Co zrobić gdy przypadkiem przycięłaś sobie rzęsy? Oprócz tego znajdziemy kilka przepisów na maseczki, odżywcze lub relaksujące kąpiele, porady dotyczące pakowania, przechowywania kosmetyków, co nieco o lekarstwach.
Dla niektórych osób porady te mogą być odkrywcze. Ja jednak jako pożeraczka ;) słowa pisanego we wszelkiej postaci, nie stronię od urodowych babskich czasopism, które dostarczyły mi wiedzy na temat 90%  informacji zawartych w książce.
Plusem pozycji jest to, że jest w miarę przejrzyście zredagowana. Mamy działy tematyczne, główne porady na środku strony, a dodatkowe wskazówki na marginesach. Dodatkowo wesołe obrazki, systematyzujące tabele oraz indeks kobiecych "problemów" na końcu. Nie obyło się jednak bez kilkunastu drukarskich chochlików, które dla wnikliwych i perfekcjonistów mogą być dość drażniące.
Książka z założenia kosztuje 29,90. Uważam, że byłyby to pieniądze stracone. Ja za swój nowy egzemplarz zapłaciłam 15zł wraz z przesyłką i tego nie żałuję.
Mogę polecić osobom, które rzadko sięgają po czasopisma poradnikowe, a także tym, które chcą mieć podręczny zbiór różnorakich porad w jednej małej książce.
Oceniam na 5/10

You Might Also Like

7 komentarze

 1. zdecydowanie nie dla mnie
  nie sięgam po tego typu pozycje
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jeszcze żadnego poradnika. Może czas to zmienić, zobaczymy

  OdpowiedzUsuń
 3. je nie czytam raczej żadnych poradników wole czasopisma :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja tutaj zgadzam się z Wiolą ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie dla mnie ta książka.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zostałaś oTAGowana! Więcej informacji na moim blogu! :)

  OdpowiedzUsuń