Doreen Virtue - "101 Archaniołów"

19:21

Autor: Dr Doreen Virtue
Stron:  176
Czas czytania: łącznie kilka godzin

Myśląc o archaniołach wpierw nasuwa nam się na myśl Archanioł Gabriel, Boski posłaniec. Później przypomina nam się również Archanioł Michał, czasem Rafael. Ale archaniołów jest o wiele więcej i mówi się o nich nie tylko w dokumentach chrześcijańskich.
Książka Dr Virtue ma na celu przybliżenie nam niebiańskich istot, wskazanie ich miejsca w hierarchii anielskich bytów i dokładne zapoznanie nas z ich misją. 

W pierwszej części książki dowiadujemy się niezbędnych informacji, które będą podstawą do dalszego poznawania archaniołów - a więc w jakich pismach, dokumentach historycznych znajdziemy przekazy o tych istotach (znajdziemy nie tylko źródła katolickie, ale też prawosławne, apokryficzne, żydowskie oraz islamskie), w którym miejscu stoją w anielskich chórach, czy i jak można nawiązać z nimi kontakt.
Następnie poznajemy każdego archanioła z osobna i bardzo dokładnie - od znaczenia jego imienia, po najdrobniejsze sprawy, którymi się opiekuje. Każdy rozdział obfituje w liczne historie i świadectwa wzywania przez ludzi i otrzymania pomocy archanielskiej.
Na końcu znajdziemy krótki, pobieżny przegląd archaniołów (pomocny w usystematyzowaniu wiedzy zdobytej dzięki tej pozycji, oraz w przypadkach, gdy chcemy szybko sprawdzić informacje na temat konkretnego archanioła) i przedmiotów z nimi związanych.

Autorka przekazuje zdobyte przez siebie doświadczenie i wiedzę w sposób przystępny, klarowny i ciekawy.  Dużym plusem są przykłady i świadectwa zawarte w krótkich historyjkach. Pomaga dostrzec to anielską działalność w naszym własnym życiu. Dr Doreen Virtue jednak w żadnym stopniu nie narzuca nam wiary w te istoty. Jedynie czytelnik może zdecydować czy wierzy i czy będzie chciał korzystać z porad, by otworzyć swój świat na archanielską interwencję.
Książeczka ta jest mała, naładowana pozytywną energią i przepięknie wydana. Każdy rozdział ma przypisany inny kolor kart, odpowiadający kolorom archanielskim. Znajdziemy też ryciny oraz reprodukcje obrazów przedstawiających te boskie istoty. Czytanie "101 Archaniołów" to prawdziwa przyjemność oraz chwila na wiele refleksji.

Uważam książkę Dr Doreen Virtue za bardzo wartościową i pomocną lekturę. Na pewno będę do niej często wracać, a z dziełami autorki jeszcze się spotkam.

7/10

za możliwość głębszego poznania archaniołów i ich posłannictwa, dziękuję z całego serca wydawnictwu

You Might Also Like

7 komentarze

 1. Bardzo lubię to wydawnictwo, ale nie wiem czy akurat ta książka by do mnie przemówiła. Muszę, to jeszcze przemyśleć. Pozdrawiam cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wydawnictwo ma fajne pozycje, ale ta nie przypadła mi na razie do gustu ;)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Słyszałam o tej książce i jestem jej naprawdę bardzo ciekawa!

  OdpowiedzUsuń
 4. hmmm z ciekawości może i bym przejrzała
  ale to w dalszej przyszłości ;]

  OdpowiedzUsuń
 5. Może kiedyś przeczytam, ale jak na razie nie ciągnie mnie do tej książki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja gorzej oceniłam tę książkę, ponieważ jestem sceptycznie nastawiona do tego zagadnienia.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń