Taylor Chang-Babaian - "Stylowy makijaż oczu"

21:29


Autor: Taylor Chang-Babaian
Wydawnictwo: Galaktyka
Stron:  143


Kolejna książka z półki makijażowej jaką dla Was recenzuję skupia się na partii twarzy w makijażu najważniejszej - na oczach. To oczy nadają wyrazistość i charakter całemu wizażowi. Makijażystka gwiazd - Taylor Chang-Babaian - zdradza nam swoje triki, tajniki pielęgnacji oczu i całej ich oprawy - brwi, rzęs, skóry wokół nich - oraz przedstawia wiele ciekawych makijaży z opisem ich wykonania oraz pięknymi fotografiami.

Format książki jest niewielki, a okładka miękka, co pozwoli nam zabrać książkę w podróż lub w razie potrzeby zabrać gdzieś ze sobą. Znajdziemy w niej wiele działów tematycznych, między innymi na temat pielęgnacji oczu (np. wrażliwych, z widocznymi żyłkami, opuchniętych), pielęgnacji i podkreślania brwi, technik malowania każdego typu oczu (małych, dużych, głęboko osadzonych, z opadającą powieką itp.) oraz obszerny dział przedstawiający różne makijaże.
Moim zdaniem szczególnie działy dotyczące pielęgnacji zasługują na uwagę czytelniczek, ponieważ o  niej starannej i troskliwej, najczęściej zapominamy lub nie przywiązujemy do niej dużej wagi. Profesjonalne porady i wskazówki ułatwią nam dbanie o tak ważną część naszej twarzy, którą przecież najczęściej i najchętniej malujemy.


Stylizacje są pięknie zilustrowane i dokładnie opisane. Jedyne czego mi brakuje to zdjęcia przygotowania makijażu "krok po kroku" (tylko dwie lub trzy stylizacje takie posiadają). Jednak opis jest dość dokładny, więc nie powinnyśmy mieć problemu z odwzorowaniem każdego looku.
Według mnie dużą wartością pozycji są porady pani Taylor dotyczące wielu aspektów: od pielęgnacji, przez aplikację kosmetyków po wykonywanie makijażu i jego wykańczanie. Ciekawostki, dokładne opisy i ilustracje są idealnym przewodnikiem nie tylko dla osób początkujących z malowaniem oczu, ale także świetnym rozszerzeniem wiedzy dla osób mających w tym temacie rozeznanie. Na dodatek książka stanowi świetną inspirację do używania na co dzień.

9/10

You Might Also Like

11 komentarze

 1. to może być coś ciekawego :) chętnie przejrzałabym tę pozycję :) ponieważ od lat maluję się w ten sam sposób i nie mogę się przekonać do zmiany makijażu ponieważ zawsze wydaje mi się, że wyglądam źle... :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze podziwiam Cię za recenzowanie tego typu książek - ja bym się nie odważyła. Pewnie dlatego, że wolę wkroczyć w jakiś wyimaginowany świat, a poradniki raczej mnie nie interesują. Tak czy inaczej Twoje recenzje trzymają stały poziom - gratulacje!

  Zapraszam do mnie, pojawiła się recenzja książki, która myślę, że by Cię zainteresowała.

  Pozdrawiam, Kochana! :*

  OdpowiedzUsuń
 3. Szkoda, że nie robią takich książek z kursem praktycznym ! :D

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. no kurcze, czemu ja nie potrafię się zainteresować makijażem na tyle, żeby w końcu jakoś wyglądać! Zawsze standardowo podklad, tusz, roz, nic wiecej, moze czas w końcu sięgnąć po takie książki! ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. z chęcią przejrzałabym tę książkę:) dobrych rad nigdy za wiele :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale fajne. Nie wiedziałam, że jest coś takiego na rynku:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Tak jak nie używam pudrów, podkładów i fluidów, tak uwielbiam wariować z makijażem oczu. Z tego względu uważam, że ten album byłby czymś bardzo przydatnym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Naprawdę ciekawa pozycja, chyba muszę się w nią zaopatrzyć ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Fajna książeczka. Koniecznie musi wpaść w moje ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Cześć !
  Świetny blog !
  Zapraszam cię do siebie http://dreeaamsmusic.blogspot.com/.
  Jestem młodą dziewczyną która całe życie poświęca swojej pasji.Bardzo zależy mi na opiniach innych dlatego jeśli spodoba ci się mój blog zaobserwuj.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń