Francuski. Pas de problème! 1 - kurs internetowy SuperMemo

21:40

Kurs Francuski, poziom 1
cena: 49,90 za 6 miesięcy dostępu, 89,90 za 12 miesięcy dostępu
wszystkie informacje na temat kursu i zakresu materiału jaki obejmuje:

Nauka języków obok czytania książek to moja druga największa pasja. Języka angielskiego zaczęłam uczyć się już jako przedszkolak, obecnie szlifuję słownictwo i korzystam z różnego rodzaju zaawansowanych kursów, co - nie licząc oglądania filmów i czytania po angielsku - zapewnia mi kontakt z językiem. Dziś jednak chciałabym się skupić na innym języku, a mianowicie francuskim.

Języka francuskiego uczyłam się przez 3 lata w gimnazjum, jednak było to tak dawno, że mało co pamiętam. Zdecydowałam się na kurs podstawowy SuperMemo, aby odświeżyć i przypomnieć sobie podstawy. Według Europejskiego Systemu Kształcenia kurs obejmuje materiał odpowiadający poziomowi od A1 do A2.
Kurs obliczony jest na 6 miesięcy przy codziennej 20-30 minutowej nauce. Każdorazowe wejście w system nauki otwiera nam 30 nowych slajdów z kolejnych lekcji, a te poprzedzone są solidnymi powtórkami z poprzednich sesji naszej nauki. 30 minut dziennie to dla niektórych za mało, dlatego po zakończeniu danej "porcji" materiału, możemy zdecydować się na kontynuację i otworzą się kolejne zestawy slajdów.

Cały kurs wymaga od nas szczerości przed samymi sobą. Po każdym ćwiczeniu (które są bardzo różnorodne: rozsypanki, wpisywanie liter, słów, całych wyrażeń lub zdań, wybieranie z podanych możliwości, poprawianie błędów, przekształcanie zdań, tłumaczenie itp.) dostajemy zestaw trzech opcji do wyboru: WIEM / PRAWIE / NIE WIEM. Po wybraniu opcji NIE WIEM ćwiczenie przechodzi do utrwalenia - będziemy je wypełniali jeszcze raz po skończonej partii materiału, powtórka z ćwiczenia odbędzie się szybciej, PRAWIE - również utrwalenie, a powtórka odbędzie się trochę później. WIEM - powtórka zostanie zaplanowana na późniejsze lekcje.

Różnorodność ćwiczeń i intensywność powtórek nie pozwala się nudzić ani zapominać materiału.
Najważniejsze kwestie gramatyczne objaśnione są po polsku. Kurs obfituje w dialogi, słówka, których możemy wiele razy odsłuchiwać. Całość jest bardzo przyjemna pod względem graficznym i estetycznym.
Co bardzo ważne kurs idzie odpowiednim tempem. Nie za szybko nie za wolno, na pewno się nie pogubimy, a też nie będziemy nudzić. 

Ogromnym plusem systemu internetowego jest to, że do kursu mamy dostęp z każdego miejsca, w którym jest komputer i internet. Wystarczy zalogować się na swoje konto i kontynuować kurs. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób, które dużo podróżują - niekoniecznie z własnym laptopem/komputerem.

Polecam kurs zarówno osobom, które dopiero zaczynają uczyć się języka, a także tym, które chcą go sobie przypomnieć po bardzo długiej przerwie. Warto wiedzieć, że na stronie SuperMemo możecie wypełnić specjalny test, który zakwalifikuje Was do odpowiedniego poziomu - dzięki temu nie wybierzecie kursu zbyt prostego, ani zbyt trudnego, a dopasujecie do własnych możliwości.

10/10

Za możliwość zapoznania się z kursem dziękuję z całego serca SuperMemo
kliknijcie w logo i zapoznajcie się z ofertą :)

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Ostatnio miałam możliwość wypróbować kurs hiszpańskiego, a teraz uczę się chińskiego i jestem bardzo zadowolona z rezultatów. ;) Zdecydowanie jeden z najlepszych kursów. ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię platformę Supermemo! Uczyłam się z nią hiszpańskiego (do czego mam zamiar wrócić) a aktualnie uczę się niemieckiego ;) Może za jakiś czas skorzystam z innych kursów ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. o, świetna sprawa :) Chętnie odświeżyłabym swój francuski. Ten test kwalifikacyjny na dany poziom można wypełnić bezpłatnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z tego co patrzylam tak :) trzeba tylko zalozyc konto na stronie, zajmuje to chwile :)

   Usuń
 4. A ja właśnie szukam odpowiedniego dla siebie kursu języka francuskiego... obiecałam sobie w tym roku nauczyć się języka, który wręcz uwielbiam więc ta Twoja recenzja spadła mi jak z nieba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. polecam! zorientuj się co Ci najbardziej pasuje - czy kurs pudełkowy, czy taki internetowy abonament. Oferta SuperMemo jest bogata, a poziom nauki naprawdę wysoki. Gwarantuję zadowolenie :)

   Usuń
 5. Kurcze, ja się uczyłam niemieckiego i angielskiego. Marzy mi się, żeby mówić płynnie po angielsku, niemiecku, francusku, hiszpańsku i rosyjsku:D Może kiedyś to zrealizuję:D:D //Nowa Gabifilmy;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie interesuje mnie nauka francuskiego
  Pozdrawiam i zapraszam ;*

  OdpowiedzUsuń