Anna Kuraszyńska - "Nawyk wytrwałości. Jak go wykształcić metodą małych kroków"

13:59

Autor: Anna Kuraszyńska
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 112
Seria: Psychologia
Osobiście uwielbiam poradniki. Dlaczego? Dlatego, że zawsze wynoszę z nich coś dobrego. Może nie udaje mi się stworzyć "idealnego życia" z zastosowaniem wszystkich porad zawartych w książkach, jednak muszę przyznać, że zawsze, ale to zawsze coś się w moim życiu zmienia na lepsze.
Książka Nawyk wytrwałości jest pozycją bardzo krótką, zwięzłą, ale chyba jest to jej największy plus. Dostajemy bowiem skondensowany zestaw konkretnych porad, strategii, wyjaśnień, a znalazło się też miejsce na inspirujące cytaty. Autorka nie rozwleka problemów, nie rozpisuje się do granic możliwości - pisze prosto, jasno i rzeczowo.

Według autorki największym problemem w realizacji celów jest zbyt mała lub zbyt wielka motywacja oraz bariery, które sprawiają, że się poddajemy. Z poradnika dowiemy się jak sobie z nimi poradzić, jak nie przecenić, ani nie zbagatelizować naszych możliwości. Metoda małych kroków zakłada powolne, stopniowe osiąganie celów. W zależności od możliwości możemy wybrać strategie szybsze lub powolniejsze, jednak to co najważniejsze - konsekwencja.

Sama książka jest podzielona na kilka ważnych części. Jak w ogóle wygląda metoda małych kroków i czego możemy się spodziewać, jak wyjść z nałogu, jak efektywnie się odchudzać, jak zdobyć wymarzoną pracę oraz w jaki sposób żyć w szczęśliwych związkach międzyludzkich. Przyznam szczerze, że każdy z tych rozdziałów mi pomógł, a najbardziej chyba ten dotyczący nałogów. Odniosłam też zasadę małych kroków do innych, nieopisanych tu sfer życia i muszę przyznać, że widzę coraz lepsze efekty.
Od razu czuć, że książkę napisał ktoś wysoce wykwalifikowany - autorka jest psychologiem po Uniwersytecie Jagiellońskim. Dlatego nie skłamię jeżeli powiem, że ta niepozorna książeczka jest małą, "domową terapią" dla osób próbujących się poukładać i zorganizować.

Polecam. Jest to jeden z lepszych poradników o realizacji celów jaki czytałam.

10/10

za możliwość przeczytania tej inspirującej pozycji dziękuję z całego serca wydawnictwu

You Might Also Like

8 komentarze

 1. Hm... może się z nią zapoznam.

  Pozdrawiam, obserwuje i zapraszam do siebie.
  http://naszksiazkowir.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Może kiedyś przeczytam. Wydaje się ciekawa :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie przepadam za poradnikami, aczkolwiek ten wydaje się być całkiem ciekawy i przydatny. Może się skuszę...

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię poradniki i na pewno przeczytam, gdyż z wytrwałością mam problem:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na pewno sięgnę, zaczynam studia i za pewne się przyda :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Przeczytałam w życiu jeden poradnik i był jednym słowem kiepski. Od tamtego czasu w ogóle takich książek nie czytałam, ale tym mnie zachęciłaś. ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Poradniki czytałam dosyć często ze względu na swoją ciekawość, ale teraz nie mam na nie czasu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja za poradnikami nie przepadam, nie sięgnę

  OdpowiedzUsuń