D. Augustyniak-Madejska, B. Biernot - "Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi"

22:53

Autor: Dorota Augustyniak-Madejska, Bożena Biernot
Wydawnictwo: Sensus
Stron: 248
Seria: Kobieta
Książka Schudnij w zgodzie ze swoją grupą krwi to poradnik skierowany do osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Czytelnik znajdzie tu praktyczne porady, ważne informacje, a także dużo motywacji do efektywnego działania. No właśnie. Bo działać trzeba. A co do efektywności - właśnie po to jest ten poradnik.

Pierwsza część książki wprowadza nas w temat odchudzania w ogóle - autorki przekonują, że warto działać, zwracają uwagę na wiele aspektów procesu zrzucania kilogramów, a także tłumaczą dlaczego powinniśmy podczas diety wziąć pod uwagę naszą grupę krwi.
Kolejne rozdziały są przedstawieniem dokładnych różnic pomiędzy potrzebami danych grup krwi, ich charakterystyk i odpowiednich produktów, jakie powinniśmy wybierać w naszej podstawowej diecie. Prócz tego wszystkiego, autorki zaproponują nam plan diety, a także na koniec kilka ciekawych przepisów, jakie możemy wykorzystać.

W książce najbardziej podoba mi się podejście autorek do czytelnika. Wiele razy podkreślają, że same borykały się z problemem zbędnych kilogramów, stąd piszą z miejsca osoby doskonale rozumiejącej sytuację i frustracje ludzi na diecie. Do tego podają rzetelne i konkretne informacje oraz podsuwają praktyczne pomysły i porady.
Książkę ubarwiają zabawne rysunki, co sprawia, że jest ona nam bardziej przyjazna, a nie wygląda na kolejny restrykcyjny dietetyczny poradnik.

Należy zwrócić uwagę na hasło przewodnie poradnika: wiedza + akceptacja = klucz do harmonii. Osobiście uważam, że poradnik ten może wprowadzić w życie osoby odchudzającej wiele dobrego.

za możliwość przeczytania tej inspirującej pozycji dziękuję z całego serca wydawnictwu

You Might Also Like

4 komentarze

 1. Wg mnie dieta grup krwi nie ma żadnych naukowych podstaw. Osobiscie uwazam, ze powinno się przestrzegać piramidy zdrowego odżywiania i ew. niskiego indeksu glikemicznego.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią bym poczytała o odchudzaniu :) Niby żadnej nadwagi nie mam, ale tłuszczyku z niektórych miejsc z chęcią bym się pozbyła ^^

  OdpowiedzUsuń
 3. Zraziłam się do jedzenia zgodnie z grupą krwi przez moją pierwszą, szurniętą alergolog. I nie jestem po prostu przekonana do tej metody żywienia, nie znalazłam przekonujących argumentów, że faktycznie to ma związek.
  Inna sprawa, że w moim przypadku nie obowiązują reguły odchudzania :P

  OdpowiedzUsuń