"Serce za serce, czyli co to znaczy kochać", ks. Jan Twardowski - lekcja miłości dla dzieci i nie tylko!

23:45

Autor: Ks. Jan Twardowski
Wydawnictwo: Św. Wojciech
Stron: 128
literatura katolicka, dla dzieci

Chyba nikomu nie trzeba przedstawiać tak wielkiej postaci w historii polskiej poezji jaką niewątpliwie jest ksiądz Jan Twardowski. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą - pisał... Spotkałam się z jego twórczością jako jedenasto lub dwunastolatka, kiedy to tata podrzucił mi tomik wierszy do pokoju. Nie mogłam przejść obojętnie obok tak pięknie opracowanej pozycji jaką jest Serce za Serce, szczególnie, że ostatni czas obfitował w tak wiele miłości - walentynki, wkrótce dzień kobiet... ale czym tak naprawdę jest miłość? Ks. Jan podjął się wytłumaczenia dzieciom miłości i wielu jej aspektów. Jego odpowiedzi zawarte w krótkich wierszykach i opowiastkach mogą zadziwić i zmusić do myślenia niejednego dorosłego - choć pytanie dla nas wydaje się oczywiste

Opracowania pozycji podjęła się Aleksandra Iwanowska. Rozpoczynając naszą barwną podróż ku zrozumieniu kochania wychodzimy od rzeczy najbardziej podstawowych - co to znaczy kochać? A lubić? Jak okazuje się miłość? Wszystko - w typowy dla ks. Jana sposób - ujęte jest w ciepłe, barwne historyjki opatrzone fraszkami, rymami, wierszykami, a przy niektórych można się nawet zaśmiać. Książeczka w prosty, przyjemny i uroczy sposób przekazuje najmłodszym dzieciom podstawowe i najważniejsze wartości - bo kochanie ukryte jest przecież w słowach rodzina, przyjaźń, bycie dobrym. Klamrą spinającą tę tętniącą wręcz biciem serca pozycję są ilustracje Elżbiety Kidackiej - śliczne i serdeczne.

Mnie samej lektura książki sprawiła ogromną przyjemność i sprawiła, że podjęłam refleksje nad wieloma codziennymi sprawami, które do tej pory mi umykały lub... sama przymykałam na nie oko. Kochać wcale nie jest tak łatwo, a jeśli mamy uczyć kochać się dobrze to od małego i od tych, którzy o miłości wiedzą wiele - dlatego tak wartościową jest Serce za Serce. Zdecydowanie polecam lekturę tej przyjemnej, kolorowej książeczki wszystkim czytającym dzieciom, a także ich rodzicom i starszemu rodzeństwu. Warto.


A to jeszcze nie koniec :) Dzieląc się dobrym słowem o książce, chciałam też podzielić się z Wami odrobiną... miłości :) Na moim Instagramie znajdziecie post, w którym można wygrać trzy zestawy pocztówek z ilustracjami i cytatami z książki Serce za Serce - 2 duże i jeden mały, pocieszenia :) Wystarczy do 8 marca w komentarzu pod zdjęciem na Instagramie napisać Wasz ukochany cytat z Ks. Jana Twardowskiego i króciutko uzasadnić dlaczego akurat ten jest dla Was ważny. Powodzenia :)

10/10
Wydawnictwo Święty Wojciech

You Might Also Like

1 komentarze