"W krainie wodospadów", Sofia Caspari - genialne zwieńczenie argentyńskiej sagi

11:00

Autor: Sofia Caspari
Wydawnictwo: Otwarte
Stron: 494
Cykl: Saga Argentyńska #3, TOM #1, TOM #2

Do XIX-wiecznej Argentyny wybieramy się po raz kolejny... i niestety ostatni. Tym razem śledzimy historię Clarissy, która ma za sobą tragiczne przejścia, ból, strach, utratę ukochanego. Życie wcale jej nie oszczędzało, a szykuje dla niej wiele niespodzianek i zakrętów losu.

Od pierwszych stron W krainie kolibrów jestem fanką Sofii Caspari. Jej niesamowity - choć trochę surowy - styl pisania, dokładny i barwny, porywa czytelników w wir fascynujących przygód na argentyńskiej ziemi. Wielowątkowość i wielowymiarowość powieści (i całej sagi) jest umiejętnie skonstruowana, mimo ogromu bohaterów i ich przeżyć, a także pewnego rodzaju społecznej analizy argentyńskich realiów, całość jest przejrzysta i czytelna, choć nie będę ukrywać, że jest to lektura wymagająca od czytelnika skupienia i namysłu.
Obawiałam się tak zwanego "spadku formy" autorki poprzez kolejne - jakże rozbudowane - tomy, jednak udało jej się zachować stały poziom i brak powtarzalności, co według mnie nie jest proste, szczególnie jeśli chodzi o literaturę kobiecą.
Zaskakujące zwroty akcji, przepięknie zbudowana wielopokoleniowa saga, nastrojowa, klimatyczna, egzotyczna Argentyna, wątki poruszające serca i zmuszające do refleksji, świetnie wykreowani bohaterowie - to tylko część tego, co oferuje W krainie wodospadów i cała Saga Argentyńska.

Jeżeli lubicie literaturę traktującą o miłości w sposób niebanalny, ukazując wiele jej wymiarów, jeżeli cenicie sobie zarówno ciekawe wątki, ale równie ważne jest dla was dobrze wykreowane otoczenie bohaterów, jeżeli szukacie książki lekkiej, ale jednocześnie mądrej i mającej głębokie przesłania - Saga Argentyńska jest dla Was idealna.

8/10

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Bardzo podobają mi się te okładki :) A o treści jeszcze nic nie wiem.

  OdpowiedzUsuń
 2. Same okładki kuszą niemożliwe:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Te okładki są piękne :D I słyszałam wiele pozytywnych opinii o tej serii więc może się na nią skusze :)

  calm-inside-the-storm.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń