KONKURS! Wygraj Girl Online!

18:46


Girl Online – bestsellerowy debiut Zoelli to idealna książka na wakacje. Polska premiera pierwszej i – co jest wspaniałą wiadomością dla fanek przesympatycznej vlogerki – nie ostatniej książki Zoe Sugg, miała miejsce w kwietniu. Kilkanaście tygodni wystarczyło, by debiutancka Girl Online wspięła się wysoko na listy najlepiej sprzedających się tytułów.
Nowoczesna w formie i treści – z SMS-owymi dymkami, żywym językiem i wartką akcją – a zarazem pełna emocji i subtelnych uczuć, Girl Online to wciągająca opowieść o blogerce Penny, która ukrywając się pod tytułowym pseudonimem, pisze o emocjach towarzyszących jej codziennie w domu i szkole, wśród najbliższej rodziny i szkolnych przyjaciół; o porażkach i sukcesach. I niezręcznych sytuacjach – a wpadki, nawet te najgorsze, bo na oczach całej szkoły, wrażliwej Penny lubią zdarzać się dość często.
Prawdziwym wybawieniem od różnorakich udręk wydaje się niespodziewana propozycja wyjazdu do Nowego Jorku – tym wspanialsza, że oprócz rodziny z Penny poleci jej najlepszy przyjaciel, Elliot. A na miejscu dziewczynie zdarzy się coś niespodziewanego… Penny w Nowym Jorku pozna, czym jest prawdziwe zauroczenie.
Losy Penny pióra Zoe Sugg – czyli Zoelli – to piękna opowieść o przyjaźni, pierwszej miłości, ale też o trudnościach, jakie towarzyszą dziewczynom, i wyzwaniach, jakie stawia przed nimi życie – takich jak przeciwstawienie się dawnej przyjaciółce czy pokonywanie ataków paniki. Ale Girl Online to przede wszystkim lekka i radosna historia z modą i Nowym Jorkiem w tle.

Jeżeli zainteresował Was opis książki, macie możliwość wzięcia udziału w konkursie! Do wygrania dwa egzemplarze Girl Online.

Zasady konkursu!
Konkurs działa we współpracy z AIM Media.
- Zwycięzców (autorów dwóch najciekawszych komentarzy) wybieram ja - właścicielka bloga Waniliowe Czytadła.
- Zwycięzcy zostaną poinformowani mailowo w dniu 11.06 i będą mieć 4 dni robocze na wysłanie maila zwrotnego z adresem do wysyłki. W przeciwnym razie zostanie wyłoniony nowy zwycięzca.
- Nagrody wysyłam jedynie na terenie Polski za pośrednictwem Poczty Polskiej (przesyłka polecona).
- Osoby biorące udział w konkursie mogą, ale nie muszą być obserwatorami bloga.
Można zasubskrybować mój kanał youtube ( waniliowe czytadła - klik ), ale nie jest to wymogiem konkursu (będzie mi jednak niezmiernie miło :))
- Można udostępnić informację o konkursie na swoim blogu, facebooku, twitterze, google+, czy gdziekolwiek indziej, ale nie jest to wymogiem konkursu (byłoby jednak fajnie puścić info o ciekawym konkursie w szeroki świat :))
- Należy odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu do tego posta pamiętając aby zostawić również swój adres e-mail!

PYTANIE KONKURSOWE:
W krótkich słowach opisz osobę, która mogłaby w internecie 
ukrywać się pod nickiem Girl Online

Pamiętajcie, że zostaną wyłonione najciekawsze odpowiedzi! Powodzenia!

You Might Also Like

36 komentarze

 1. Osoba, która jest w ciężkim stanie psychicznym i gdzieś swoje przemyślenia wpisuje do Internetu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za odpowiedź! Ostatni punkt regulaminu wymaga pozostawienia e-maila bym mogła skontaktować się z wybranymi zwycięzcami:) Proszę dopisz swój e-mail w odpowiedzi na komentarz :)

   Usuń
 2. Ciężko opisać taką osobę w kilku słowach. Według mnie to może być każdy zarówno dziewczyna znana w szkole jak i taka zwykła szara myszka nie dostrzegana przez nikogo. Ktoś kto chce zachować anonimowość aby móć się chociaz wirtualnie stać taką osobą jaką chce być ale nie może tego zrobić w realnym świecie gdyż nie jest to akceptowane przez otoczenie. Również może być to ktoś kto ma problemy cierpi na depresje i szuka ucieczki od bólu i cierpienia :D Hmm tak ja to rozumię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za odpowiedź! Ostatni punkt regulaminu wymaga pozostawienia e-maila bym mogła skontaktować się z wybranymi zwycięzcami:) Proszę dopisz swój e-mail w odpowiedzi na komentarz :)

   Usuń
  2. julita.sobolewska.93@wp.pl

   Usuń
 3. Mnie kojarzy się to z taką osobą jak Gossip Girl - nikt nie wie, kto to, ale wszyscy wiedzą, o jakie stronie mowa :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za odpowiedź! Ostatni punkt regulaminu wymaga pozostawienia e-maila bym mogła skontaktować się z wybranymi zwycięzcami:) Proszę dopisz swój e-mail w odpowiedzi na komentarz :)

   Usuń
  2. Tak, z emocji zapomniałam :D
   agnieszka.deja@o2.pl :)

   Usuń
 4. Girl Online, mogłaby być dziewczyna, która zwyczajnie nie ma z kim podzielić się swoim życiem. W końcu każdy jest czasem samotny. Miło mieć odbiorców, choćby nieznanych. Dodatkowo pisząc może rozwijać swoją pasję. :)
  E-mail:bezimiennablog@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Książka mnie nie interesuje, więc odpuszczę ;)

  Bookeaterreality

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja myślę, że Girl Online jest osobą, która za wszelką cenę chcę zachować anonimowość i dlatego w swoim nicku zawarła tylko dwie najważniejsze rzeczy o sobie - jest dziewczyną i prowadzi bloga :)

  natalia.lucja.r@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 7. hmm.. trudne pytanie, ale postaram się uruchomić fantazję ;-)
  Jest to osoba, która jest typową kobietą, albo dziewczyną w wieku 20-28 lat. Zna swoją wartość, ale jest w stanie zakochać się w pierwszym, nawet tym złym chłopaku. Zna się na internecie i szuka miłości.
  Znając takie osoby szuka kogoś z kimś może porozmawiać i się wyżalić, może nawet znajduje internetowe przyjaźnie. Why not?

  OdpowiedzUsuń
 8. Pod nickiem Girl Online mogłaby się kryć dziewczyna, która została skrzywdzona przez los. Prawdopodobnie boi się realnego życia, dlatego szuka ukojenia w fikcyjnym świecie, właśnie jako Girl Online. Myślę, że stara się unikać za wszelką cenę kontaktu z normalnymi ludźmi, bo jest samotnikiem. Jednak w internecie odnajduje swój nowy dom i czuje się tam jak u siebie.

  nella.out@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Moim zdaniem mógłby to być każdy. Może to być dziewczyna która ma ciężko w domu, cierpi na depresje , nie umie się zaaklimatyzować w środowisku rówieśników, może przeżywać zawód miłosny , być nielubiana albo po prostu mieć życiowego pecha . Nie znaczy to jednak, że nie mogłaby to być zwykła może nawet lubiana dziewczyna, która jest całkiem normalna i szczęśliwa , no bo czemu by nie ? Takiej osobie może po prostu brakować anonimowości albo jest zbyt nieśmiała żeby komuś o tym powiedzieć i woli to przekazać nieznanym ludziom. Może tylko właśnie w taki sposób może przekazać to co czuje , albo po prostu tak jej lepiej. Wszystko jest możliwe, a w końcu każdy ma jakieś demony, na pewno jakieś ona też ma i właśnie przez to chowa się pod nickiem Girl Online ;)

  misia13_11@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. moim zdaniem pod nickiem Girl Online kryje się osoba,która właśnie w internecie szuka zrozumienia ze strony odbiorców,prawdopodobnie jest nieśmiała,samotna,nie potrafi w cztery oczy wyrazić swoich emocji.może to podkreślać również jak duże znaczenie ma dla niej jej własne,indywidualne miejsce w sieci,że tylko tam może być sobą...! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Jeżeli o mnie chodzi, pierwsze co, a właściwie kto, przychodzi mi do głowy na myśl o nicku Girl Online jest Przyczajony Hasacz. Nie wiem czy kiedykolwiek o niej słyszeliście, czy odwiedzaliście jej bloga. Ale dla mnie to jest idealny przykład Girl Online. Przede wszystkim Girl- dziewczyna- pasuje. Po drugie mam wrażenie, że nigdy nie odchodzi od komputera, zalewa odbiorców postami, wiadomościami, zdjęciami (co jest oczywiście zaletą) tak, że chcąc nie chcąc jesteś na bieżąco z jej życiem i poczynaniami. To się czuje, że wszystko to co robi, robi z ogromną pasją i zaangażowaniem. Jej pozytywna energia przechodzi też na Ciebie. W sieci znalazła swój kącik, żeby w jakiś sposób wyrazić siebie i swoje emocje.

  paula.ania.ida@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 12. Moim zdaniem jest to dziewczyna Która nie jest pewna siebie boi się pokazać jaka jest naprawdę bo uważa że inni zaczną się z niej śmiać albo nie zaakceptują jej. Dlatego prowadzi bloga bo tylko tam może poczuć się tak jak by chciała, być po prostu sobą gdzie w prawdziwym świecie nie ma na to odwagi :) dariakmiec14@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 13. Girl Online kojarzy mi się z wirtualną postacią chociaż dobrze wiem, że taka osoba musi gdzieś istnieć :) Na pewno ma wiele do powiedzenia, po prostu lubi być anonimowa i wtedy może puścić wodze fantazji. Prawdopodobnie jest osobą dosyć wstydliwą i pozornie niezauważalną więc w internecie nareszcie może zabłysnąć pokazując choć odrobinkę siebie. Po prostu stworzyła sobie miejsce w sieci należące tylko do niej i tego już nikt nie zmieni, a popularności będzie jej przybywać :)

  ada318@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 14. Pod nickiem Girl Online może kryć się każda dziewczyna, ja, Ty i Ona. Każda z nas ma problemy o których chce porozmawiać, ale często nie ma z kim. A jak ma to raczej ona sama nie chce. Zakłada bloga, aby dzielić się swymi z innymi bo może znajdzie się, ktoś taki, kto ma też tak pokręcone życie, że jej pomoże :)

  ry.natalia@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Moim zdaniem osoba ukrywająca sie pod tym nickiem jest zwykłą, nieco nieśmiałą dziewczyną, która posiada bardzo ciekawe spojrzenie na świat. Możliwe że przez nieśmiałość i niską samoocenę nie jest w stanie wyrazić swoich poglądów wsród znajomych, jednak internet jest dla niej miejscem, gdzie sie odnajduje i może uzewnętrznić swój punkt widzenia oraz własną codzienność.

  essenality@fejm.pl

  OdpowiedzUsuń
 16. Myślę, że pod takim nickiem może kryć się osoba, która nie chce nikomu zdradzić swojej tożsamości, dlatego też wybiera sobie taki ogólny, nic niezdradzający nick. Z pewnością ta osoba jest tajemnicza, może wynikać to z jej nieśmiałości, ale może zwyczajnie nie chce zostać rozpoznana. Równocześnie jest to osoba aktywnie działająca w sieci, zapewne prowadząca bloga (w końcu youtubowe filmiki zdradzałyby jej tożsamość, toteż nie wybiera tej formy aktywności w sieci).
  e-mail: aleksandra.g17@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Zgłaszam się!
  veroniqusia@gmail.com

  Człowiek, przedstawiciel gatunku homo sapiens, płeć żeńska. Jasne włosy, zielone oczy. Albo ciemne loki, niebieskie oczy. Albo rude, ścięte na jeża nożyczkami do paznokci. Uśmiech, pojawiający się rzadko, zawsze z domieszką kpiny. Przymrużone, podejrzliwe spojrzenie. A za nim dziewczyna - zwyczajna dziewczyna, ucząca się lepiej lub gorzej, mająca kilka mniej lub bardziej bliskich koleżanek, oglądająca filmy, czytająca książka, piekąca pierniczki na Boże Narodzenie. A nade wszystko nieszczęśliwa; nie z powodu tragedii, która ją dotknęła, z powodu życia. Życia ustalonego jeszcze przed jej narodzeniem - szkoła, studia, miły mąż, dobra praca, słodkie dzieci, słodkie wnuki, śmierć. Jego przewidywalności i rutyny, braku zainteresowania dramatami dziejącymi się dość obok, chowaniem się za maską ładnych kłamstw. Dziewczyna, która nie lubi życia ani świata, a przede wszystkim wkurza ją to. Dziewczyna, która wyrażającą swoje własne, często kontrowersyjne zdanie, może być tylko w sieci. Tam, gdzie nie zna jej mama ani tata, Kasia ani Basia, ani pani Kowalska spod czwórki. Tam, gdzie jest sobą, pod zwykłym nickiem: Girl Online.

  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. *czytająca książki
   *tuż obok (jakie dość?)

   Wybacz błędy :)

   Usuń
 18. Myślę ,że pod nickiem Girl Online kryć się może sympatyczna dziewczyna, która ma wielką kreatywność, ale jest bardzo nieśmiała. Myśli ,że nikt nie zaakceptuje jej twórczości i próbuje swoich sił pod pseudonimem. Sprawdza siebie pełną parą :)
  magda.niska@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. Udziału w konkursie nie wezmę, ale Twój konkurs wstawię do zakłdaki konkursowej swego bloga.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Według mnie pod nickiem Girl Online kryje się kobieta ,która uważa ,że najlepsze lata swojego życia ma już za sobą , sądzi ,że nie wykorzystała w pełni swoich młodzieńczych lat i korzystając z tego nicku chcę poczuć się jak wspólczesna nastolatka .

  OdpowiedzUsuń
 21. Kim mogłaby być Online Girl? To proste, mogłaby być każdą - a wręcz każdym - z nas. Wszyscy przecież mamy swoje sekrety, którymi wstydzimy podzielić się z tymi, którzy nas dobrze znają, a bycie anonimowym daje nam szansę opowiedzenia o tym, co dzieje się w naszym życiu. Czasami każdy tego potrzebuje. Toteż Girl Online mogłabym być ja i opowiadać trochę o tym, co się dzieje w mojej pracy, na studiach a przede wszystkim w mojej głowie. Girl Online mogłaby być moja przyjaciółka, która ciągle pakuje się w nowe perypetie związkowe i - dam sobie rękę uciąć! - nie mówi nikomu wszystkiego. Girl Online mogłabyś być Ty, bo na pewno jest coś o czym łatwiej byłoby Ci napisać anonimowo niż publicznie.

  Pozdrawiam!
  ewelina.ataman@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 22. madzialena140992@wp.pl

  Pod tym Nickiem wyobrażam sobie taką szarą myszkę, która nie ma śmiałości podejść do chłopaka i porozmawiać z Nim o czymkolwiek. Dziewczyna w okularach "kujonkach" i w kucyku. Niezwykle inteligenta i zawsze w towarzystwie książki.

  OdpowiedzUsuń
 23. andzia13a@wp.pl

  Pod nickiem Girl Online wyobrażam sobie dziewczynę, która chciałaby przekazać światu, że nie liczy się tylko to co na zewnątrz i dlatego na swoim blogu nie dodaje zdjęć.. zamierza zrobić to dopiero wtedy gdy naprawdę będzie już coś znaczyć i będzie mogła udowodnić innym, że wnętrze człowieka powinno być na pierwszym miejscu. Mimo, że dziewczyna jest oczywiście bardzo urodziwa to jednak liczy na to, że jej misja zakończy się sukcesem. Dzięki swojej inteligencji udaje jej się dotrzeć do ogromnej ilości wartościowych ludzi. : )

  OdpowiedzUsuń
 24. Lulu-22@wp.pl

  Myślę, że pod pseudonimem Girl Online mógłby kryć się dosłownie każdy, z każdym rodzajem charakteru czy różnorakimi zainteresowaniami. Widząc jednak te dwa słowa, przychodzą mi na myśl dwa typy ludzi: sama Zoella. Śledzę jej kanał już długi, długi czas i znam ją troszeczkę. Wiem, jak zachowują się vlogerki ze Stanów czy, jak sama Zoe, z Wielkiej Brytanii. Są to dziewczyny niewiarygodnie otwarte i pełne energii. Nie mam pojęcia, od czego to zależy, ale youtuberki z zagranicy są po prostu... optymistyczne i za każdym razem, kiedy oglądam jakiś filmik, w którym widzę osobę, która przez bite kilka bądź kilkanaście minut opowiada o czymś w zachwycie i bez przerwy żartuje, śmieje się, mam ochotę sama się śmiać i szczerzę się do monitora.
  Drugi typ ludzi to... typowa Girl Online, czyli dziewczyna uzależniona od internetu, niewychodząca z domu bez swojego smartfona, w którym ma dorobek swojego całego, kilkunastoletniego życia. Wszystkie zdjęcia, wiadomości czy inne rzeczy. Wyobrażam tu sobie dziewczynę, która na pewno ma wiele pasji i talentów, ale nie ma czasu ich wykorzystywać, bo przecież może przegapić coś na fejsie

  Pozdrawiam!
  coffeethebook.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 25. freedminds@wp.pl
  Nick jest banalny, jednoznacznie wskazuje na "dostępną dziewczynę". Jednak co to tak naprawdę oznacza? Można przyjąć wiele hipotez, bo w internecie kierujemy się zasadą anonimowej odwagi, czyli często kłamiemy na swój temat, bo czemu nie skorzystać jak można(?). Pozornie wydawać by się mogło, że to po prostu osoba, która dużo czasu spędza w internecie(online) do tego zdradza swoją płeć(girl)- nad czym tu się głowić? Jednak trzeba rozważyć to, że ludzie od zarania dziejów mają swój taki mały fetysz- służący zmyleniu- który polega na manipulowaniu. Od co, wszyscy wiemy o co chodzi, każdy już padł ofiarą manipulanta i każdy na moment nim był. Jednak gdy mamy nieograniczoną władzę i tkwimy w odczuciu, że możemy mieć wszystko- pragniemy czegoś o czym nie przyszłoby nam przez myśl stojąc w kolejce w supermarkecie-o nie- taka myśl narodzi się tylko na kanapie przed laptopem. Mianowicie a co by było gdybym rozpętał swój mały chaos, który będzie rósł w siłę, w miarę moich skomplikowanych działań na ludzkich umysłach? Oczywiście nikt by mnie nie podejrzewał, bo nick "girl online" budzi też inny tok myślenia...Łatwa/dostępna dziewczyna-przecież to prawie to samo, więc odwracam uwagę ludzi, którzy skupiają się na tym fakcie i brnę dalej w swoich złych działaniach- oczywiście nie ponosząc odpowiedzialności. Zmierzam do tego, że pod nickiem Girl Online może się ukrywać niekoniecznie jakaś niepozorna i głupiutka osoba, ale prawdziwy majstersztyk wśród innych naciągaczy.

  OdpowiedzUsuń
 26. Szalona, zwariowana dziewczyna z głową pełną marzeń. Tajemnicza ale nie zamknięta w sobie, lekko nieśmiała, ale nie wstydliwa. taka sama jak inni, a jednak wyjątkowa, lekko stronnicza, ale nie nieobiektywna, online, ale nie dostępna, bliska, a jednak daleka.
  :)

  Pozdrawiam

  gaska-89@o2.pl

  OdpowiedzUsuń
 27. Taka Girl online to popularna dziewczyna. W szkole ma wielu znajomych i zawsze otacza się ludźmi, powszechnie lubiana i miła. Jest wzorem do naśladowania dla wielu rówieśniczek. Codziennie stara się być perfekcyjna, żeby nikogo nie zawieść. Na jej twarzy widnieje uśmiech w każdej sytuacji, czy to szczęsliwej czy też smutnej, gdy jej świat rozpada się na kawałeczki. Ale nikomu nie pozwala zajrzeć do swojego wnętrza, nikogo nie dopuszcza. Stara się być silna i niezalezna, nie chce nikogo martwić i obarczać swoimi problemami. Pragnie, by wszyscy widzieli w niej osobę, na której można polegać i która zawsze sobie poradzi, nie ważne jak wiele ją to kosztuje. Idzie na przekór światu, chcąc mu pokazać, że potrafi, że jest w stanie.
  Jednak nawet ona musi dać upust emocjom i robi to, w internecie pod nickiem Girl online - tam, gdzie nie zostanie rozpoznana. Tu może przelać swoje emocje, pokazać, jaka jest naprawdę. Tu ma możliwośc ukazania swoich obaw i strachów, tu może się od nich uwolnić, a jednocześnie zachować twarz. To jest jej jedyny sposób, żeby przetrwać rzeczywistośc. Na co dzień ukrywa się za uśmiechem, skrywa swoje ja, by wieczorami jako Girl online stać się sobą. Nie che, by inni zobaczyli jej słabe punkty, ale jednocześnie pragnie, by ktoś jej dodał otuchy i odwagi i powiedział, że ma jego wsparcie.

  ola291998@wp.pl :)

  OdpowiedzUsuń