"Dieta. Zalecany sposób życia", Barbara Rubin - żywienie pod lupą

14:31


Od kiedy sama mam problemy ze zdrowiem i muszę uważać na to co jem, interesują mnie publikacje dotyczące zdrowego odżywiania się. Sięgnęłam więc i po książkę Barbary Rubin, która jest trenerką fitness, specjalistką do spraw prawidłowego odżywiania i holistic life coachem.

Dieta. Zalecany sposób życia jest pozycją obszerną i bardzo dobrze opracowaną. Nie podejmuje jedynie tematu żywienia jako takiego - czyli jakich składników odżywczych dostarczają poszczególne grupy pokarmów, jakie korzyści i zagrożenia płyną z ich spożywania - ale również przytacza nam ich historię, skąd wywodzi się "trend" ich jedzenia. Ciekawym dla mnie rozdziałem był ten o oporności na insulinę, ponieważ sama cierpię na tą przypadłość. To, co napisała autorka zdecydowanie uporządkowało moją własną wiedzę, lecz porady dotyczące żywienia w tym przypadku są obliczone na osobę zdrową.

Informacje, które przekazuje nam Pani Barbara są oparte na różnych badaniach naukowych oraz licznych artykułach i publikacjach internetowych. Każdy rozdział jest zakończony podsumowaniem, które pomaga usystematyzować właśnie zdobytą wiedzę.

Patrząc na książkę z perspektywy osoby skazanej na medyczną dietę do końca życia mogę przyznać, że jest ona ciekawym drogowskazem dotyczącym zdrowego odżywiania dla osób - muszę to podkreślić - zdrowych. Porady zawarte w tej pozycji pomogą dokonywać właściwych wyborów żywieniowych i zabezpieczyć się przed ewentualnymi chorobami wynikającymi ze złej diety. Co najważniejsze, autorka nie przekonuje czytelnika do swoich racji, a podaje fakty, na bazie których sami możemy dojść do odpowiednich wniosków i podjąć własne decyzje. Styl pani Rubin jest bardzo lekki i zdecydowanie uprzyjemnia to lekturę.
Książkę polecam osobom zainteresowanym tematem zdrowego odżywiania.

7+/10
Rozpisani

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Mnie taka tematyka nie interesuje, ale postaram się polecić komuś tę publikację.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. rzeczywiście jest to książka, która trafi jedynie do osób zainteresowanych tematem :-)

      Usuń