Gdzie zmierza "inteligentny" świat? - "Internet Rzeczy", Michael Miller

21:37


Chyba wszyscy pamiętamy z dzieciństwa filmy i seriale, w których ukazywana była przyszłość ludzkości: domy sterowane jednym guzikiem, samochody, które przez polecenie głosowe były w stanie uruchomić pralkę, urządzenia rozpoznające nastrój i dopasowujące do niego muzykę... Czy to wszystko to tylko wymysł wybujałej wyobraźni czy coś z tego jest jednak możliwe za kilka-kilkadziesiąt lat?

Michael Miller w swojej książce Internet Rzeczy - jak inteligentne telewizory, samochody, domy i miasta zmieniają świat opisuje rzeczywistość, w której życie ułatwiają (bądź nie) połączone inteligentne urządzenia, a na poziomie miejskim, biznesowym, militarnym, medycznym itp. króluje sieciowość. Autor podejmuje się analizy tego co jest możliwe do wprowadzenia w życie, a co okaże się fiaskiem. Podejmuje się oceny zalet i wad danych rozwiązań. Uświadamia też czytelnikowi jaka siła drzemie w najnowszych technologiach i co tak naprawdę dzieje się z danymi, które na co dzień generujemy.

Internet Rzeczy to pozycja popularnonaukowa, skierowana głównie do osób zainteresowanych nowymi technologiami, ich rozwojem i globalnymi przemianami społecznymi. Jest napisana w bardzo przystępny sposób. Lektura jest dzięki temu lekka i ciekawa, mimo specyficznego tematu. Dodatkową zaletą pozycji jest sposób jej opracowania - wiele ilustracji, tabelki z uwagami, podsumowania, indeks, a wszystko ułożone w sposób przejrzysty i uporządkowany. To pozycja wręcz naładowana ciekawymi informacjami.

Książka ta nie dość, że była przyjemną lekturą, to poszerzyła moją wiedzę i punkt widzenia na nieustanny rozwój technologiczny, z którego dobrodziejstw sami korzystamy na co dzień. Zdecydowanie polecam sięgnięcie po nią wszystkim zainteresowanych tematem.

8/10

You Might Also Like

2 komentarze

  1. Nie, to nie dla mnie... zdecydowanie...

    OdpowiedzUsuń
  2. Wow, super, że czytasz takie rzeczy! Jeśli chcesz zobaczyć, jak wygląda to w praktyce, zobacz sobie strony różnych firm, które zajmują się tym profesjonalnie. Ja osobiście dzięki takim stronom dowiedziałam się jeszcze więcej ciekawych rzeczy :)

    OdpowiedzUsuń