M. Jankowska, M. Rodak - "Sięgnij po swoje marzenia! Alchemia zmian dla kobiet"

17:02

Autor: Monika Jankowska, Magda Rodak
Wydawnictwo: Samo Sedno
Stron: 168Często chcemy wprowadzić w życie jakieś ważne zmiany. Zająć się intensywniej swoim hobby, poświęcić czas na naukę nowych języków, podjąć kurs nowych umiejętności, schudnąć, zmienić postępowanie w określonej sprawie. Jednak nie zawsze się to udaje, 80% planów nie wypala, po prostu brak nam motywacji, "powera", aby coś zrobić. Noworoczne postanowienia powtarzamy co roku, bo poprzedniego niestety (znów) się nie udało.
Książka Moniki Jankowskiej i Magdy Rodak jest idealną pomocą dla tych, którzy naprawdę chcą coś zmienić, ale idzie im to opornie i szybko się zniechęcają. Napisana w oparciu o warsztaty dla kobiet, które autorki prowadzą, jest poradnikiem praktycznym, mającym moc sprawczą :)Pozycja ta to sześcioetapowy program, który nauczy w jaki sposób podejść do planowanych zmian odpowiedzialnie i z głową, jak krok po kroku zabrać się do ich realizacji. Znajdziemy wiele ćwiczeń, które nauczą nas planować działania prowadzące do pożądanych efektów, zmuszą do refleksji i przemyśleń, które zaowocują w trakcie całego programu. W kolejnych etapach dowiemy się jak radzić sobie z chwilami słabości, wątpliwościami, jak wzmocnić swoją motywację i jak wreszcie zrealizować marzenia, nie odrzucając ich w kąt po przejściowych trudnościach.

Oprócz praktycznych porad i ćwiczeń znajdziemy trochę wątków teoretycznych - naukowych badań, odniesień do pracy innych osób zajmujących się tematem, oraz świadectwa kobiet, które same przeszły warsztaty zmian. Dowiemy się jak proces wprowadzania swoich marzeń w życie przebiegał u nich, co warsztaty zmieniły w ich życiu - dzięki temu dowiemy się też na co powinnyśmy zwracać największą uwagę.

Trzeba też zwrócić uwagę na walory graficzne i rozwiązania zastosowane w książce. Sama okładka przyciąga wzrok - typowo kobiece kolory, aż kusi by ją otworzyć. Liczne rubryczki, schematy, rysunki - ułatwiają odbiór tekstu, urozmaicają go, pomagają w wykonywaniu ćwiczeń. To nie jest książka, którą czytamy dla przyjemności. To podręcznik, z którym należy pracować i poświęcić mu czas.
Jak zwykle poradnik z serii Samo Sedno nie rozczarował mnie. Jest rzetelny, naprawdę zmusza do refleksji i pracy nad sobą, pomaga zrozumieć samego siebie i swoje potrzeby. A to jest to, czego potrzebuje każda - nie tylko młoda - kobieta. Zrozumieć siebie, swoje pragnienia i zrealizować je, na przekór wszystkiemu. Ta książka Wam w tym pomoże. Koniec z niezrealizowanymi planami zapisanymi w kalendarzu. Czas na owocne działanie!

8/10

za możliwość pracy z poradnikiem i wprowadzenia ważnych zmian w swoje życie, dziękuję z całego serca wydawnictwu

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Tak. To jest książka dla mnie :).

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie chcę nic zmieniać, lubię moje życie, książka nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam poradniki samo sedno, są naprawdę świetne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakbym sie natknela niespodziewanie to bym nie pogardzila.
  Pozdrawiaam :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. jakoś nie szczególnie kusi mnie ta pozycja, chyba nie dla mnie :)

  OdpowiedzUsuń