Język i Wanilia #3 - English Matters Nr 51/2015 (marzec-kwiecień)

11:00

Numer marcowo-kwietniowy magazynu English Matters jest po brzegi wypełniony ciekawymi tematami i mnóstwem angielskich słówek, zwrotów,  idiomów i przysłów. Aż 6 artykułów ma wersję audio (do pobrania ze strony EM Colorfulmedia po wpisaniu odpowiedniego kodu lub zeskanowaniu kodu bezpośrednio z numeru).

W dziale This&That gratka dla książkoholików: krótka informacja o literackiej Branford Boase Award wraz ze spisem nagrodzonych książek od roku 2000 (ja sama wyłowiłam parę perełek do przeczytania) oraz zwycięski artykuł konkursu z numeru 50 o Lolicie Nabokova.

W People and Lifestyle poznamy sylwetkę aktora Henry'ego Cavilla i jego drogę do kariery, dowiemy się co nieco o krwi (trochę medycznego słownictwa nigdy nie zaszkodzi znać), a także przeczytamy inspirujący wywiad z Klarą Keler, antropologiem i fotografem, autorką Projektu o Ciele. Kto by pomyślał, że fotografowanie nagich osób w towarzystwie np. warzyw może mieć tak głębokie znaczenie?

W Culture co nieco o Royal Albert Hall oraz o wampirach w Japońskim folklorze, mandze i anime. Ponadto artykuł o wojnie róż, który jest jednym z moich ulubionych w tym wydaniu.

Temat numeru znajdziemy w dziale Travel - Londyn dla początkujących. Ogromnie żałuję, że nie było mi dane go przeczytać przed moją pierwszą wizytą w Anglii! To wiedza dla turysty w pigułce, łącznie ze spisem miejsc, gdzie można tanio zjeść i wypić :). Kolejny artykuł z sekcji podróżniczej jest bardziej polski i może spodobać się panom, bo mowa o... autostradach. 

Conversation Matters jak zwykle praktyczne i przydatne - dialog i słownictwo niezbędne podczas rozmowy o pracę.

Dla wytchnienia w sekcji Leisure poczytamy sobie o selfie! Na ostatniej stronie garść zwrotów, słów, idiomów rozpoczynających się na literę A.

Jeśli chcecie przeczytać te niezmiernie ciekawe artykuły, a przy okazji dowiedzieć się co oznacza lepidopterist, pub-hopping, blood is thicker than water, czy to transmogrify something i sporo się nauczyć... biegnijcie kupić English Matters! :)

You Might Also Like

4 komentarze

  1. Wkrótce zapoznam się z numerem, gdyż go już nabyłam.

    OdpowiedzUsuń
  2. Czekam na swój egzemplarz.

    OdpowiedzUsuń
  3. Szukałam kiedyś English Matters ale nie mogę znaleźć nigdzie. Nie wiesz czy jest jeszcze wydawane? Chciałam się doszkalać i testować swoją wiedzę, którą nabywam na zajęciach w szkole językowej https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/. Mam zajęcia indywidualne i między nimi staram się zgłębiać naukę. Przynajmniej 30 minut dziennie staram się powtarzać i generalnie korzystać z języka angielskiego. Nie zapominam tak tego co nauczyłam sie na lekcjach.

    OdpowiedzUsuń