Język i Wanilia #5 - Fiszki - Przysłowia i cytaty angielskie

20:45

Niedawno recenzowałam książkę Sebastiana Leitnera, twórcy metody samodzielnej nauki za pomocą kartoteki, pt. "Naucz się uczyć" . Dziś recenzja praktyczna, a więc gotowych fiszek do nauki przysłów i cytatów angielskich od wydawnictwa Cztery Głowy.Fiszki są adresowane do osób na poziomie zaawansowanym, które chcą rozszerzyć swoje słownictwo o popularne przysłowia i cytaty. Do dyspozycji mamy 100 fiszek z  frazami, a na stronie internetowej dostępne mp3 z ich wymową. W środku pudełka praktyczne przekładki, dzięki którym możemy selekcjonować materiał na kategorie: do nauki - nauczone.
Fiszki są przejrzyste i czytelne, a uczenie się z nich to sama przyjemność. Są ponumerowane, dzięki czemu wiemy które nagranie mp3 odpowiada której karteczce. Kolejnym plusem jest duży druk na fiszkach.
Kartonowe pudełeczko jest poręczne i bardzo solidne. Jak widać moje bardzo dobrze się trzyma, mimo że fiszki podróżują w mojej torebce od kiedy je otrzymałam. Wyciągam je w poczekalni do lekarza, w przerwie między zajęciami, przy lunchu lub w autobusie gdy wracam do domu w godzinach szczytu i wykorzystuję cenne chwile na podszkolenie języka :)
Nauka z fiszek jest nauką przyjemną, a gdy jest systematyczna - bardzo efektywną. To małe, niepozorne pudełeczko pozwala urozmaicić naukę języka i zamienić ją w przyjemność.

Serdecznie polecam naukę metodą Leitnera. Fiszki z wydawnictwa Cztery Głowy są profesjonalne, solidne i niosą ze sobą dużą wartość edukacyjną. Na pewno macie w ciągu dnia chwile, które mogłyby być wykorzystane lepiej - może na poszerzenie angielskiego słownictwa? :) Nauka angielskiego jeszcze nigdy nie była tak przyjemna!

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Fiszki są fajnym sposobem na naukę takich rzeczy :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam fiszki, ale do nauki języka niemieckiego ;)
  Myślę, że ta medota jest skuteczna, ale czasami trzeba zastosować też inną, żeby zbyt szybko nie znudziła się :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fiszki to prawda pomagają ogólnie w nauce języka obcego jeśli są stosowane z głową. Warto na początek lepiej zapisać się na kurs językowy https://lincoln.edu.pl/warszawa abyśmy mieli solidne podstawy. Same fiszki nie są w stanie nauczyć nas języka, a kurs w szkole językowej jak najbardziej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie fiszki były jedynym skutecznym sposobem do nauki słówek. Nawet na studiach się tak uczyłam. Szkoda, że do egzaminu na tłumacza nie ma fiszek, bo z pewnością by mi pomogły. Mam kursy online, które sobie powtarzam i czytam teraz artykuły na różnych blogach lingwistycznych, jak https://plaintext.pl/
  i inne. Te blogi poleciła mi koleżanka, która twierdzi, że znajduje się tam wiele praktycznych informacji dla tłumacza. Oby miała rację :) Chciałabym już mieć ten egzamin za sobą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

  OdpowiedzUsuń