"Trening kreatywności. Jak pobudzić twórcze myślenie", Agnieszka Biela - osobisty przewodnik ku inspiracji

18:45

Autor: Agnieszka Biela
Wydawnictwo: Samo Sedno
Stron: 256
poradnik, rozwój osobisty

Kreatywność jest modna - spójrzmy chociażby na fenomen Zniszcz ten dziennik lub książek do kolorowania dla dorosłych, których coraz więcej w ofertach renomowanych wydawnictw. Kreatywność jest potrzebna. W życiu zawodowym, w szkole, na studiach, ale również w życiu prywatnym - nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż poczucie, że się rozwijamy i stać nas na twórcze, innowacyjne rozwiązania. Czasami jednak o kreatywność ciężko - coś nas blokuje, nie mamy inspiracji, nie wierzymy we własne siły. Trening Kreatywności Agnieszki Bieli na pewno jest w stanie dopomóc w tym problemie. Przyda się również osobom, które eksperymentują z własną kreatywnością.

Książka podzielona jest na części - przechodzimy od ogółu do konkretu. Na początku dowiemy się czym jest kreatywność, jakie warunki sprzyjają jej rozwojowi, jakie są mity jej dotyczące? Autorka wyjaśniając zjawisko sięga do źródeł psychologicznych i z innych dziedzin naukowych, a przy tym pisze w sposób dostępny dla każdego czytelnika.

Kolejna część opisuje metodę treningu kreatywności, jego założenia, etapy... Czytelnik ma szansę poznać ideę i specyfikę treningu, który sam wkrótce podejmie, tak, aby był on jak najbardziej efektywny.

Część trzecia - Przełamywanie barier -jest swoistym wstępem, rozgrzewką do treningu, pełną ćwiczeń i strategii rozwiązywania problemów. Osobiście rozdział ten był mi bardzo pomocny przy pisaniu pracy magisterskiej i z pewnością wrócę do niego nie raz w przyszłości.

W części czwartej podzielonej na podrozdziały - kreatywność na rzecz samorozwoju; w relacjach; w biznesie - znajdziemy masę świetnych ćwiczeń, które z pewnością pobudzą naszą kreatywność i obudzą w nas jej głód, pokazując jak wiele można zdziałać będąc kreatywnym i ile przy tym jest... zabawy!

Jak zwykle pozycja zaproponowana przez Samo Sedno jest silna teoretycznie, oparta na teoriach naukowych i odwołująca się do wielu wartościowych źródeł, których cały spis znajdziemy pod tekstem jak i na końcu książki. Ciekawostki oraz najważniejsze fakty zostały wyróżnione ramkami. Książka ma świetne opracowanie graficzne i tabelaryczne; na końcu znajdziemy też spis wszystkich ćwiczeń, które znalazły się w książce.

Trening kreatywności jest pozycją przydatną w życiu codziennym, zawodowym i naukowym. Jest kluczem do zrozumienia własnej twórczej strony i odkrycia w sobie nowych torów myślenia. Polecam ją osobom we wszystkich grupach wiekowych: gimnazjalistom, licealistom, studentom, osobom wkraczającym na rynek pracy, blogerom, rodzicom, pedagogom, menedżerom... Ten wszechstronny trening nie pójdzie na marne.

8/10

You Might Also Like

3 komentarze

 1. Trochę to przygnębiające, że sami już nie potrafimy być kreatywni. Poszukujemy czegoś, jak ta publikacja, żeby móc się rozerwać. Czy naprawdę trzeba każdemu podpowiedzieć jak połączyć kropki, jak pokolorować kubek etc? Ja też opiniowałam podobną książeczkę "Zeszyt do bazgrania.." i na jednej ze stron jest zdanie, które należy przepisać ileś tam razy "nie robię nic pod dyktando". A właśnie pod dyktando wykonujesz wszystkie polecenia w tej książeczce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oj nie, nie, nie :) Nie zrozumiałaś idei tej książki. To nie jest kolejny "Zniszcz ten dziennik", ale poparty psychologicznymi teoriami trening, który poprawia kreatywność myślenia :) Pół tej książki to mocna teoria, reszta merytorycznie opracowane ćwiczenia :)

   Usuń
 2. Mnóstwo takich książek ostatnio na rynku. Muszę się w końcu na jakąś skusić :)
  Moje-ukochane-czytadelka

  OdpowiedzUsuń