Język i Wanilia #10 - English Matters, nr 53 oraz Deutsch Aktuell, nr 71

22:48

Jeśli jeszcze nie zapoznaliście się z 53 numerem English Matters zróbcie to niezwłocznie! Dodatkiem PDF do tego wydania jest broszurka z idiomami i porównaniami - niezwykle przydatna w potocznych konwersacjach :) 6 artykułów ma mp3, więc możecie śmiało uczyć się wymowy!

A oto krótki przegląd numeru:

This and That - vocab trainer i trzy bardzo krótkie artykuły na rozgrzewkę, a w nich słówka takie jak - moniker, jaw-dropping, sweltering...

People and lifestyle - portret aktora kochanego przez wielu - Johnny'ego Deppa! Tu również vocab trainer związany ze słownictwem filmowym! Poza tym artykuł o pros and cons pracy za granicą jako Au Pair (i tu również adekwatny vocab trainer!), a także 3 strony poświęcone znanemu zespołowi Thirty Seconds To Mars.

Culture - co oferuje północ, a co południe Anglii? Jakie różnice można napotkać w różnych częściach kraju? A co jest wspólne? :) Do tego ciekawa tabelka Fact File, dzięki której zabłyśniecie wśród swoich brytyjskich znajomych wiedzą o ich kraju!
Następnie artykuł Cinema International - czyli zachęta, by tego wyjść spoza kręgu filmów angielskojęzycznych i spróbować czegoś zupełnie innego. Może hiszpańskiego? Francuskiego? A może by tak... rosyjskiego? Dla książkoholików temat idealny - Contemporary American Literature (prawdziwy smaczek!).

Travel - tym razem podróżujemy na Cypr! Poznajemy wyspę i wspaniałe słownictwo! A do tego świetnie wpisujący się w wakacyjne przygody artykuł o koszmarach podróżowania, czyli jakie problemy na nas czyhają :)

Conversation matters - nauczy nas sztuki zadawania pytań. Czyli jak pytać by otrzymać upragnioną odpowiedź, a przede wszystkim by inni wiedzieli, o co pytamy.

Leisure - szczegółowa leksykalna analiza tekstu Closer to the Edge zespołu Thirty Seconds To Mars, o którym mowa była już wcześniej :)

Podsumowując - to wydanie English Matters jest naprawdę ŚWIETNE. :)


71 numer Deutsch Aktuell również przypadł mi do gustu. Do 5 artykułów znajdziemy nagrania w formie mp3.

Na rozgrzewkę krótki przegląd wiadomości różnych, w tym wzmianka o śmierci Guntera Grassa.

Następnie - jak zawsze - recenzja filmu, książki i płyty muzycznej. Nie zabrakło mojego ulubionego kalendarza (wiecie, że 12 sierpnia to międzynarodowy dzień młodzieży?) i zabawnego edukacyjnego komiksu.

Artykuł z okładki - obszerny tekst o Władysławie Bartoszewskim - jego życiu, działalności i niedawnej śmierci.

Świetny przewodnik po wakacyjnych wydarzeniach odbywających się w Niemczech! Co ciekawe (i praktyczne) informacje zostały opatrzone kodami do skanowania, które od razu przeniosą nas na adekwatną stronę internetową wydarzenia/miasta.

Kolejny bardzo ciekawy artykuł, pod względem treści jak i słówek - jak żyją Polacy w Niemczech?

Artykuł Können Hunde Krebs riechen? opowiada o naszych czworonożnych przyjaciołach, a także o tym jak potrafią się przysłużyć nam - dwunożnym istotom.

Ponadto przeczytamy również o kultowych jeansach Levi's, ustawie o płacy minimalnej i o największym parku rozrywki Europa-Park - co nie tylko pozwoli Wam odetchnąć, ale też poznać unikalne słownictwo (czy wiecie co znaczy handgeschnitztes Pferdchen? A może die Holzachterbahn lub die Schwerelosigkeit? :))

Nie zabrakło też testu językowego i quizu.

Oba numery serdecznie polecam!!!


You Might Also Like

2 komentarze

  1. English Matters czytałam. Ciekawe artykuły :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń
  2. Przeczytałabym sobie ENglish Matters nawet z nudów :>
    http://kruczegniazdo94.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń