Język i Wanilia #9 - Business English Magazine, nr 48

22:27

Numer 48 magazynu Business English jak zwykle jest świetnie przygotowany pod względem merytorycznym (językowym), ale również tematycznym. Aktualne tematy, ciekawe artykuły, praktyczny dodatek pdf (w tym wydaniu Retail English, zestaw słownictwa powiązanego z zakupami i handlem).

12 artykułów dostępnych jest w formie mp3, a na stronie możemy obejrzeć 4 powiązane z treścią video.

Na rozgrzewkę jak zawsze In Brief - krótkie, rzeczowe artykuliki na "rozruch" umysłu. Co to znaczy sprog, to foot the bill, to flout something,...? Dowiecie się po przeczytaniu wstępu do magazynu :)

Następnie George Sandford i jego krótkia historia o pochodzeniu słowa SPAM, które jest naprawdę zaskakujące!

W International - czy firma Adidas traci na wartości w Ameryce? Co to znaczy aficionado? Jaki jest sekret chińskiej kinematografii i jej sukcesów? 

Cover story - jak sama okładka wskazuje - obszerny artykuł o nowym prezydencie Andrzeju Dudzie, wraz z komentarzami z różnych stron politycznych i bardzo ciekawe graficzne zestawienie obietnic obu kandydatów.

Business profile szeroko przedstawia giganta na rynku soft drinków - Coca-Colę (a przy tym poznamy słówka takie jak brainwave czy Spencerian script).

Business Woman tego numeru została Hillary Clinton ubiegająca się o prezydenturę w USA - krótki życiorys, orientacja polityczna i społeczna, a także okres bycia pierwszą damą - o wszystkim tym przeczytamy w artykule.

Business trends przeniesie nas na chwilę w świat luksusu i wyścigu przedsiębiorstw w ustalaniu nowych standardów bogatego życia. 

Sekcja money tym razem pełna jest mądrych wskazówek dla nowożeńców. Lato to sezon sprzyjający ślubom - jeśli jeszcze nie Wasza kolej, albo jesteście już po, przynajmniej poznacie masę przydatnego słownictwa, również z zakresu ekonomicznego. Ponadto dowiemy się czy i jak inwestują swoje pieniądze znani z pierwszych stron gazet i ekranu telewizora celebryci.

W managing people kolejne Guru Review, a w nim Peter Jones - przedsiębiorca, biznesmen, a także prezenter telewizyjny znanych produkcji telewizyjnych, takich jak Dragon's Den (BBC). Ponadto praktyczny artykuł prezentujący dress code na rozmowę kwalifikacyjną - to artykuł, który naprawdę trzeba przeczytać.

Odpoczniemy w sekcji travel wyruszając w podróż do Szwecji.

Technology tym razem skupia się na metodach reklamy mobilnej - na tabletach i smartphone'ach - jak to wygląda w praktyce i jak to dobrze wykorzystać? Drugi artykuł w tym dziale to ciekawe spojrzenie na drukarki 3D.

W business language niezwykle przydatna lekcja angielskiego używanego w codziennych konwersacjach w pracy, tym razem podczas napotykania problemów. Nie zapomniano o teście językowym na podstawie artykułów w numerze, a na zakończenie jak zwykle - przegląd wpływowych ludzi i recenzja książki i filmu.

Ten numer przypadł mi do gustu jeszcze bardziej niż poprzedni, być może to dzięki gorącym, aktualnym tematom, jeszcze ładniejszej oprawie graficznej i masie nowych zwrotów i wyrażeń do nauki.

You Might Also Like

0 komentarze