"Z muchą na luzie ćwiczymy buzie - czyli zabawy logopedyczne", Marta Galewska-Kustra

23:05

Autor: Marta Galewska-Kustra
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 48
Seria: Uczę się wymawiać
Dla dzieci, edukacyjna
Ta niepozorna książeczka na pewno najbardziej zainteresuje rodziców, starsze rodzeństwo lub nauczycieli i pedagogów. Z muchą na luzie ćwiczymy buzie to zbiór ilustrowanych ćwiczeń logopedycznych dla najmłodszych - szczególnie tych z problemami artykulacyjnymi, ale nie tylko.

Książeczka zawiera zabawne wierszyki z przygodami wesołej muchy Fefe. Przy każdym wierszyku są zadania z instrukcją dla dzieci i dla rodziców - jak ćwiczyć buzię, wargi, język.

Z muchą na luzie to pozycja do poczytania i do poćwiczenia. Na wstępie parę słów od autorki - do rodziców i do dzieci - dzięki którym i jedni i drudzy dowiedzą się jak z książki efektywnie korzystać.

Dziwicie się dlaczego zdecydowałam się na zrecenzowanie tej pozycji? Otóż uczę pewnego obcokrajowca mówić po polsku i takie dziecięce ćwiczenia artykulacji są bardzo przydatne - szczególnie dla kogoś, kto nie zwykł w swoim życiu wymawiać twardego R. Eksperyment się powiódł, a jeśli powiódł się na zagranicznym dorosłym, tym bardziej powiedzie się u polskiego dziecka! Teraz książeczkę przejmie mój chrześniak, który już nie może doczekać się zabawy z muszką Fefe :)

Zdecydowanie polecam - to rozwijająca i przydatna książeczka.

You Might Also Like

4 komentarze

  1. Jako dziecko uczęszczałam do logopedy i żałuję, że takich książeczek wtedy nie było ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem pod wielkim wrażeniem nowoczesnych książek logopedycznych - kiedyś wizyty u specjalisty to była katorga, a teraz mamy tyle różnych i przyjemnych opcji do nauki. :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja nigdy nie miałam problemów z wymową, ale wyobrażam sobie ten stres dzieci przed wizytą u logopedów... Powinno być jak najwięcej takich książeczek :)

    OdpowiedzUsuń