Dagmara Gmitrzak - "Czakry. Podróż w głąb siebie"

16:13

Autor: Dagmara Gmitrzak; Monika Worsztynowicz
Wydawnictwo: Filar
Podręcznik z kartami
Według religii dharmicznych oraz ezoteryki, człowiek posiada siedem ośrodków energetycznych zwanych Czakrami, które przekładają się na poziomy świadomości. Każda Czakra odpowiedzialna jest za inne obszary, np. Czakra sacrum reprezentuje świadomość emocjonalną, seksualność, doznania zmysłowe, a Czakra trzeciego oka jest odpowiedzialna za wewnętrzną mądrość, zdolności parapsychiczne. Czakry mogą cechować się niedoczynnością, lub nadczynnością - niektóre są słabsze, niektóre silniejsze. Występują też liczne blokady, które zaburzają pracę Czakr. Jednak można podjąć się pracy z Czakrami, która pomoże nam je harmonizować. Podręcznik i karty (których ilustratorką jest Monika Worsztynowicz) wskażą nam, z jakimi aspektami Czakr powinniśmy pracować, aby uzdrowić nasze relacje z innymi, wiedzieć na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu nowych wyzwań, czy zacząć się samorealizować - więc pomogą nam uleczyć pewien obszar życia. Mogą też nam odpowiedzieć na konkretne pytania, albo być pomocne w procesie medytacji.

Podręcznik jest bardzo przejrzyście opracowany. Po pierwsze mówi nam dlaczego praca z Czakrami jest w życiu pomocna, dostarcza najważniejszych informacji na temat ośrodków energetycznych  człowieka, aż w końcu dokładnie prowadzi nas przez proces pracy z danymi aspektami Czakr - tu dostaniemy dokładne instrukcje i ćwiczenia do wykonania - i wyjaśnia znaczenie poszczególnych kart.
Karty można traktować też jako narzędzie skłaniające do refleksji i przemyślenie konkretnego obszaru życia, na który wskazują. W ich opisie możemy znaleźć wiele pytań do przemyślenia, a także afirmacje pomocne w samorealizacji i budowaniu dobrej relacji z samym sobą.

W kwestiach technicznych nie mogę tej pozycji nic zarzucić. Napisana jest językiem zrozumiałym i zadbanym. Opracowanie informacji "w pigułce" pozwoli dobrze zaznajomić się z tematem Czakr nawet laikom, którzy wcześniej nie mieli pojęcia o ich istnieniu. Ilustratorka - Monika Worsztynowicz - również zasługuje na pochwałę i miejsce w tej recenzji, ponieważ karty są naprawdę ciekawe graficznie, estetyczne i przyjemnie się z nimi pracuje.
Według mnie to pozycja obowiązkowa dla osób zainteresowanych tematami ezoterycznymi, a także dla tych, którzy dopiero w tą sferę pragną wkroczyć.

7+/10

za egzemplarz recenzencki dziękuję z całego serca Wydawnictwu Filar, a także autorce :)

Polecam również z całego serca obejrzeć film, w którym autorka opowiada o tej pozycji

You Might Also Like

4 komentarze

 1. O tym wydawnictwie pierwszy raz słysze i jakos nie ciagnie mnie do ich ksiazek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale widziałam, że recenzujesz dla wydawnictwa Studio Astro, a ta książka jest bardzo w tych klimatach :) Z resztą autorka i u nich wydała książkę :)

   Usuń
 2. Jakoś mnie nie intrygują te wszystkie Czakry, Arkana itp. jednak szczerze powiedziawszy ładnie, barwnie ten podręcznik z kartami się prezentuje... całość kolorowa niczym bombki na choinkę, bądź też pisanki wielkanocne. :P

  OdpowiedzUsuń