Richard Webster - "Anioły i Duchowi Przewodnicy"

00:42

Autor: Richard Webster
Wydawnictwo: Illuminatio
Stron: 296
W wielu religiach świata mówi się o istotach-opiekunach, czy nawet wprost aniołach, które roztaczają troskę nad ludzkim istnieniem. Wychowywani w tradycji katolickiej już od dziecka wiemy, że każdy człowiek ma własnego anioła stróża, który w wielu sytuacjach mu pomaga.
W niniejszej publikacji autor próbuje pokazać sposoby w jakie można się zbliżyć do swoich Aniołów bądź Duchowych Przewodników - ludzi, którzy są już po drugiej stronie i osiągnęli tak wielki rozwój duchowy, że interesują się losami świata i ludzi.

Książka podzielona jest na dwie części. W pierwszej jest mowa tylko o aniołach. Autor na początek przytacza w jaki sposób przedstawiane są anioły w literaturze - głównie w Biblii, pismach niebiblijnych, a także w historii świata. Prezentuje hierarchię anielską, przedstawia najważniejszych archaniołów, a także ukazuje doświadczenia anielskiej pomocy i obecności z Biblii i nie tylko.
Później rozpoczyna się już właściwa część na temat przywoływania i kontaktu z aniołami (a sposobów jest wiele - od modlitwy po pisanie listów), pracy z archaniołami. Dowiemy się jakie kamienie szlachetne, znaki zodiaku itp. odpowiadają danemu aniołowi; przytoczonych jest też wiele świadectw ludzi, którzy z istotami tymi mieli kontakt.
W rozdziale o Duchowych Przewodnikach jest już typowo spirytualistycznie i ezoterycznie. Mowa tu będzie o wirującym stoliku, wahadełkach, paranormalnych widzeniach i kontaktach z duszami zmarłych, a także o tym jak takie dusze mogą nam dopomóc w trudnościach.

O ile w anioły i "życie po życiu" wierzę - o tyle na niektóre sposoby przywoływania pozaziemskich istot, a szczególnie te spirytualistyczne, patrzę bardzo przez palce. Niemniej jednak książka pana Richarda Webstera, a szczególnie jej pierwsza część, jest ciekawym zbiorem informacji na temat przekazów o aniołach w Biblii; dowiedziałam się wielu rzeczy, na które wcześniej nie zwróciłam uwagi lub po prostu o nich nie słyszałam.
Książkę czyta się bardzo przyjemnie, jest napisana ciekawym językiem, prowadzona jak dialog z czytelnikiem, co również jest bardzo dużym plusem tej pozycji. Dodatkowo jest dobrze opracowana - zawiera rozbudowane przypisy, system wyróżniania cytatów i słowniczek na końcu. Kilka pięknych ilustracji dopełnia całości.
Mogę książkę polecić wszystkim zainteresowanym tematyką aniołów, ezoteryki, a także tym - którzy tak jak ja - chętnie dowiedzą się o biblijnych przekazach z pierwszej części książki. "Anioły i Duchowi Przewodnicy" to ciekawa pozycja na oderwanie się od codzienności i literatury fabularnej.

za egzemplarz recenzencki dziękuję z całego serca wydawnictwu


You Might Also Like

5 komentarze

 1. Hmmm... z chęcią przeczytałbym część pierwszą, drugą zaś chciałbym ominąć szerokim łukiem. Pozycja z pewnością ciekawa, jednak wątpię abym po nią sięgnął, bo choć aniołki lubię to mój portfel raczej nie pójdzie na ugodę, by je lepiej za pomocą tej książki poznać. :P

  OdpowiedzUsuń
 2. O, Webster! Czytałam jego Magię świec i bardzo mi przypadła do gustu, choć na zjawiska typu przywoływanie i kontakty z istotami anielskimi i im podobnymi również patrzę przez palce. Niemniej jednak nie potępiam ksiażek o takiej tematyce, bo to zawsze jakaś nowa wiedza i coś ciekawego, nieznanego do odkrycia ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zupełnie nie moja tematyka. Książki tego rodzaj raczej omijam szerokim łukiem.

  OdpowiedzUsuń
 4. Uwielbiam anioły. Te dobre jak i złe. Sądzę, że wiele reżyserów zamiast kręcić filmy i seriale o wampirach mogło by się zająć aniołami :) No niby jest kilka filmów o nich, ale nie dużo... a szkoda!

  OdpowiedzUsuń