Dagmara Gmitrzak - "Inteligencja serca"

21:17

Autor: Dagmara Gmitrzak
Stron: 204
Dagmara Gmitrzak to absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego, socjolog, dziennikarka, trenerka rozwoju osobistego i terapeutka technik holistycznych. Chciałabym przybliżyć Wam jedną z jej książek - "Inteligencja Serca - Jak otworzyć serce i doświadczać miłości?".
Publikacja jest podzielona na trzy części. W części pierwszej dowiemy się wielu informacji na temat serca, jego pola elektromagnetycznego oraz poznamy odkrycia naukowe, które pozwolą nam zrozumieć jak organ ten powiązany jest z emocjami, miłością, mózgiem i myślami. W tej sekcji autorka przybliża nam też obraz i zachowanie serca zranionego, zamkniętego, radzi co zrobić, by zaleczyć jego ból po rozstaniu z kimś dla nas bliskim. Przeczytamy tu też co nieco o relacjach międzyludzkich i tych z samym sobą, jak również poznamy siłę negatywnych i pozytywnych emocji.
Druga część to informacje bardziej praktyczne. Zawiera ona bardzo ciekawy zbiór porad dotyczących pracy z samym sobą prowadzącej do rozwoju inteligencji własnego serca, relaksu i sposobów na pokochanie i budowanie zdrowej relacji z samym sobą. Sekcja ta zawiera również bardzo ciekawy rozdział o czakrach i pracy z nimi, również urozmaicony kilkoma ćwiczeniami.
Trzecia część książki to nauka wykorzystywania inteligencji serca na co dzień. W części tej bardzo podkreślana jest potrzeba harmonii i szacunku na wielu poziomach życia, kierowania się sercem i miłością.
Na sam koniec otrzymujemy listę trzydziestu podstawowych afirmacji otwartego serca.

Do publikacji jest dołączona płyta audio CD z trzydziestoma afirmacjami i medytacją serca, którą prowadzi sama autorka. Kojąca muzyka i spokojny głos Pani Dagmary to idealna kombinacja wspomagająca relaks czy medytację.

Od strony technicznej "Inteligencja serca" to niewielka książeczka z ciekawym układem graficznym. Mamy tu wyraźny podział na odpowiednie sekcje, rozdziały, ćwiczenia. Ważne informacje są umieszczone w ramkach, często spotkamy wypunktowania, rysunki. Publikacja jest urozmaicona, dzięki czemu stymuluje koncentrację i uwagę czytelnika.
Pozycja jest bogata w wiele cytatów znanych myślicieli, filozofów, pisarzy, dotyczących serca i miłości.
Wielkim plusem książki jest jej prosty język, zrozumiały dla każdego odbiorcy, a jednocześnie ciekawy i absorbujący styl autorki sprawiający, że od pozycji nie sposób się oderwać - a co więcej - chce się do niej wracać.

Serdecznie polecam "Inteligencję serca" osobom, które chcą zrozumieć siebie, swoje relacje z innymi, nauczyć się życia w harmonii z własnymi emocjami i potrzebami serca.

7/10

za egzemplarz recenzencki dziękuję z całego SERCA wydawnictwu Studio Astropsychologia, oraz autorce książki, Pani Dagmarze Gmitrzak

You Might Also Like

3 komentarze