Fiszkoteka - test aplikacji mobilnej

21:19

O fiszkotece pisałam już kilkakrotnie. Recenzowałam dla Was kurs języka angielskiego i opisywałam podstawowe funkcje,  napisałam (i nagrałam) co nieco o funkcjach pro, zapoznałam Was również z kursem języka niemieckiego. Dzisiaj natomiast chciałabym Wam opowiedzieć o nowince jaką jest aplikacja na  system Android (w przygotowaniu jest również aplikacja na system iOS, czyli iPhone'y, iPody i iPady).


Aplikacja jest do pobrania za darmo w sklepie Google Play. Mamy dzięki niej dostęp do darmowych kursów, fiszek stworzonych przez użytkowników (zdjęcie po lewej), jak i do swoich własnych, wykupionych kursów i tych, które sami opracowaliśmy (zdjęcie po prawej). Co ważne, nasze konto synchronizuje się z postępami nauki na tradycyjnej stronie, dzięki czemu będziemy na bieżąco z naszym etapem nauki.

Oczywiście nie musimy się uczyć narzuconym nam tokiem. Możemy swobodnie wybierać z zawartych w kursie pro tematów.


Nauka wygląda jak w systemie przeglądarkowym: najpierw dostajemy słówko/zwrot w języku polskim, następnie po zastanowieniu się możemy przejść do tłumaczenia, które jest czytane przez lektora/lektorkę. Często zwroty opatrzone są rysunkami pomagającymi nam zapamiętać dane wyrażenie, a w przypadku języka francuskiego gdy rodzajnik występuje w formie l' i nie możemy jednoznacznie stwierdzić cóż to za rodzaj, jest on podany w nawiasie po słowie :)

Poruszanie się po aplikacji jest bardzo proste i intuicyjne. Ogromnym plusem jest synchronizacja postępów powiązana z naszym kontem oraz dostęp do nagrań z wymową wyrażeń. Niektórzy mogą narzekać, że apka działa tylko pod WiFi lub innym rodzajem internetu. Musimy jednak pamiętać, że wiąże się to z mniejszą wagą aplikacji - podejrzewam, że wszystkie nagrania i dane, które musiałby pobrać nasz telefon, by apka działała bez internetu, zajęłyby naprawdę masę miejsca. Ponadto WiFi jest teraz dostępne w ogromie miejsc - na rynkach, w kawiarniach, sklepach, a nawet pociągu czy w busach (naprawdę :)), więc dostęp do aplikacji możemy uzyskać w wielu miejscach, nawet gdy nie mamy żadnego wykupionego pakietu internetowego u operatora :)

Podkreślam, że aplikacja ta wciąż jest wersją BETA - jest ciągle ulepszana i rozwijana. W tym momencie jest stabilna, intuicyjna, wygodna i praktyczna. Cieszę się, że fiszkoteka stworzyła takie udogodnienie dla swych użytkowników - lubię uczyć się języków w wolnych chwilach, w dziwnych miejscach :)

aplikację można pobrać bezpośrednio stąd: KLIK

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Szsczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o "fiszkotece", ale mnie zaintrygowała i już lecę się przetestować! :D W sumie to całkiem fajna sprawa, być może się czegoś nauczę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Korzystam z Fiszkoteki na przeglądarce, ale może ściągnę ją sobie na telefon. Ogólnie cała strona bardzo mi się podoba i zupełnie zgadzam się z tym że używanie jej jest banalnie proste :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ooo pierwszy raz o tym słyszę :D Dziękuję Ci za notkę, poszukam w sklepie play :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Koniecznie musze sie tam zarejerstrowac.

  OdpowiedzUsuń
 5. Aplikacja jest naprawdę fajna. I pewnie świetnie się sprawdza w óznych sytuacjach. Nuda już nam nie grozi ;-)

  OdpowiedzUsuń