Język i Wanilia #6 - Deutsch Aktuell Nr 69/2015 (marzec-kwiecień)

16:23

Numer 69 magazynu Deutsch Aktuell obfituje w ciekawe artykuły, masę słówek i zwrotów, praktycznych porad i  jak zwykle świetną zabawę podczas nauki! :)

Numer otwierają recenzje książek, filmów i muzyki. Nie zabrakło kalendarza ze zbliżającymi się wydarzeniami, a także edukacyjnego komiksu. 

To wydanie jest bardzo zróżnicowane - poczytamy o kawie, samochodach marki mercedes, dowiemy się co nieco o sztuce pisania listów i wiadomości (wraz z praktycznymi poradami i przykładami językowymi), wybierzemy się w podróż do Stuttgardu, poznamy oblicze niemieckiego hip-hopu. Ciekawym tematem okazał się również artykuł o WHO (czyli Światowej Organizacji Zdrowia).

Przyznam, że jako świeżak w krainie języka niemieckiego Deutsch Aktuell jest dla mnie wyzwaniem, jednak sporo wynoszę z dołączonych nagrań i dobrze rozpisanego słownictwa. Cieszę się, że prócz artykułów popularnonaukowych i rozrywkowych znajduję
w DA tematy dotyczące praktykowania języka (jak wspomniany wyżej poświęcony listom).

Polecam wszystkim ten numer Deutsch Aktuell!


You Might Also Like

1 komentarze

  1. Jak jeszcze trochę poduczę się niemieckiego, pewnie skusze się na magazyn. Dal mnie to jeszcze zbyt duże wyzwanie jak na dzień dzisiejszy. Ledwie się dogaduje po niemiecku - a myślałam że już w tym roku będzie lepiej.

    OdpowiedzUsuń