Waniliowy Styl #2: "W domu Madame Chic", Jennifer L. Scott

20:59

Autor: Jennifer L. Scott
Wydawnictwo: Literackie
Stron: 256

poradnik
Chyba większość z czytających kobiet słyszała nazwisko Jennifer L. Scott, autorki książki Lekcje Madame Chic, w której Kalifornijka zakochana w Paryżu opisuje stylowe, francuskie życie. W domu Madame Chic to kolejna pozycja, w której matka, youtuberka (vlogująca pod nickiem the Daily Connoisseur), a przede wszystkim kobieta potrafiąca celebrować codzienne chwile i kroczyć przez życie z podniesioną głową, dzieli się kolejną porcją porad i sekretów, które pozwolą każdej czytelniczce poczuć się chic. Niestety nie czytałam Lekcji Madame Chic, jednak po tym, bardzo udanym, spotkaniu z Jennifer, na pewno po nią sięgnę, a także po każdą kolejną jej książkę.

Poradnik jest zbiorem inspirujących przemyśleń, rad i pomysłów, dzięki którym możemy na nowo odkryć miejsce, w którym mieszkamy, wprowadzić w nim praktyczny ład i pokochać je. Dużo miejsca w książce poświęconego zostało poszczególnym częściom dnia - od poranka po noc - i wskazówkom jak wycisnąć z nich jak najwięcej, jednocześnie ciesząc się nimi i czerpiąc pozytywną energię. W domu Madame Chic to skarbnica wiedzy i chwila wytchnienia dla kobiet zabieganych, zapracowanych, ale i tych rozleniwionych, mających dzieci lub dopiero wijących własne gniazdko, nie potrafiących znaleźć motywacji i takich, którym czegoś ciągle brakuje... Wśród rad znajdziemy również kilka przepisów, spis muzyki odpowiedniej na drogę do pracy czy anegdoty z życia autorki.

Druga książka Jennifer L. Scott jest idealnym wstępem do rozpoczynającej się właśnie za oknami wiosny. Może pomóc wprowadzić powiew świeżości do naszego życia, wskazać drogę do drobnych, a tak ważnych zmian, zainspirować do lepszej organizacji czasu, a przy okazji pokazać, że codzienność wcale nie musi być szara i monotonna.

7/10

You Might Also Like

3 komentarze