"Przyjaciółki ze Staromiejskiej", Anna Mulczyńska - ludzka, lekka i dobra lektura

09:00

Autor: Anna Mulczyńska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Stron: 480
Seria: Staromiejska, #2
obyczajowa, kobieca

Światowa kariera baleriny Ani Bednarek zostaje przekreślona przez kontuzję. Los zmusza ją do powrotu do rodzinnych stron, gdzie musi na nowo ułożyć swoje życie. Wprowadza to niemały zamęt w życie Weroniki, pasjonatki rękodzieła i narzeczonej Edka - Ania jest bowiem byłą ukochaną jej wybranka.


Dwie bardzo różne bohaterki - obie jednak ludzkie, prawdziwe, z krwi i kości. Również problemy i sytuacje, które ich dotykają są bliskie czytelnikowi, niewydumane. Powieść przyziemna, życiowa, swoją prawdziwością urzekająca.

Często mam problem ze współczesną polską prozą, szczególnie tą kierowaną do kobiet - wydaje mi się sztuczna, pisana na siłę, bohaterowie jacyś tacy papierowi, jakby przyklejeni do powieści ni z gruszki ni z pietruszki. W przypadku książki Anny Mulczyńskiej z tym się nie zetknęłam. Autorka cechuje się bardzo przyjemnym, lekkim stylem, a jednocześnie używa bogatego słownictwa co zdecydowanie uprzyjemnia lekturę. 

Przyjaciółki ze Staromiejskiej są drugą częścią cyklu. Pierwszym tomem był Powrót na Staromiejską. Dla mnie było to pierwsze spotkanie z mieszkańcami Staromiejskiej - nie miałam jednak problemu z odnalezieniem się w historii. 

Przyjaciółki... to historia niezwykle ciepła, prawdziwa, bliska czytelnikowi, wciągająca. Opowiada o przewrotnych kolejach losu, ludzkich problemach i troskach. Jednocześnie jest książką lekką, idealną na wolny wieczór przy filiżance kawy. Serdecznie polecam!

7/10

You Might Also Like

6 komentarze

 1. Chciałabym najpierw przeczytać tom pierwszy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kusi mnie ta książka, musiałabym pierwszego tomu poszukać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Raczej się nie skuszę, coraz częściej wybieram ambitniejsze lektury, a i na lekką opowieść obyczajową wydaje mi się zbyt lekka.

  http://zakurzone-stronice.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo skojarzyło mi się z "Domem na skraju" Bulicz-Kasprzak, który ostatnio czytałam... choć w zasadzie fabuła nie jest jakoś specjalnie podobna ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Taka książka idealna dla mnie. Lubie obyczajówki.

  OdpowiedzUsuń