"Siła Serca", Baptiste de Pape - 18 myślicieli na temat potencjału ludzkiego serca

09:00

Autor: Baptiste de Pape
Tytuł: Siła Serca
Wydawnictwo: PWN
Stron: 232
Siła Serca jest książką towarzyszącą filmowi o tym samym tytule, który swą światową premierę miał w październiku 2014. Pozycja jest swego rodzaju "duchową lekcją" i wskazówkami, doświadczeniami osiemnastu myślicieli, i nauczycieli duchowych (wśród nich między innymi Eckhart Tolle, Paulo Coelho, Marci Shimoff), których biogramy znajdziemy na końcu książki. Piękne, albumowe wydanie dopełnia przesłania, jakie płynie z wywiadów przeprowadzonych przez autora.
Serce jest nie tylko mięśniem pompującym krew - jest ośrodkiem emocjonalnej inteligencji odpowiedzialnej za miłość, przebaczenie, wzruszenie, intuicję... Zrozumienie własnego serca prowadzi do zrozumienia własnego ja, celu naszego istnienia. Siła Serca inspiruje, uczy i porusza. Wskazuje drogę, dzięki której nie zagubimy się w chaosie dzisiejszego świata, kuszącym nas rzeczami błahymi i materialnymi.

Obok urywków z wywiadów i komentarza autora, w Sile Serca znajdziemy rozważania, duchowe ćwiczenia, pozwalające się wyciszyć i rozwinąć świadomość własnych emocji i uczuć. Poznamy też wiele inspirujących cytatów od wielkich ludzi różnego pokroju- takich jak: Gandhi, Martin Luther King, Exupery, Dalajlama, Albert Einstein, Steve Jobs czy John Lennon. 

Według mnie książkę można traktować na wiele sposobów: jako duchową lekcję, inspirację, moment wyciszenia, chwilę na poukładanie własnych emocji. Nie sposób zaprzeczyć, że w sercu i emocjach z niego płynących tkwi ogromna siła - zapoznając się z książką Baptist de Pape mamy szansę nauczyć się jak w pełni wykorzystać ten wielki potencjał.

Naszą największą chwałą nie jest to, by nigdy nie upaść, lecz to, żeby wstać za każdym razem, gdy upadamy
KonfucjuszYou Might Also Like

5 komentarze

 1. Myślę, że taką książkę chciałabym mieć na swojej półce i sięgać po nią od czasu do czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc, ani o książce, ani o filmie nie słyszałam. "Siła serca" wydaje się być ciekawą lekcją, nie wiem czy to jednak nie byłaby dla mnie zbyt ciężka lektura. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie spotkałam się z tym tytułem i chyba będę bardziej skłonna oglądnąć film :)
  Przy okazji zapraszam na mojego bloga: http://jeszczejedenrozdzial.blog.pl/ - dziś pojawiła się pierwsza recenzja, dopiero "raczkuję" w tej sferze :)
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajna książka. Staram się czytać kilka stron każdego ranka, bo bardzo pozytywnie nastraja na resztę dnia. Niektóre cytaty sobie zaznaczam i do nich wracam, żeby "wbić do główki". Bardzo wartościowa treść, która uczy żyć w zgodzie ze swoją naturą i słuchać intuicji a nie schematów. Czyli to czego społeczeństwo skutecznie nas oducza.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele o niej słyszałam pozytywnych słów. Ale zastanawiam się, czy jest to książka z takich, które lepiej mieć na własność (by np. zaznaczać sobie inspirujące cytaty i do nich wracać), czy też jest raczej towarem na raz?

  OdpowiedzUsuń